Nowoczesne wesela bardzo rzadko mogą się obyć bez zawodowego barmana. Nie dość że zatrudnienie specjalisty znacząco podnosi poziom obsługi to utalentowany fachowiec zrobi prawdziwe show, zajmując uwagę gości.

Pokazy barmańskie oczywiście nie są tanie. Nie dość, że zawodowy barman liczy sobie robociznę za godzinę pracy to jeszcze często wymaga dostarczenia alkoholi na których będzie pracował. Często listy barmanów obejmują dużo luksusowych trunków. Nawet mistrz świata w barmaństwie nie zrobi nic jeśli organizatorzy zapewnią mu tylko piwo i czystą.Korzyści z pokazu barmańskiego są jednak znacznie większe niż koszty. Jak już wcześniej wspomniano barman uświetni swoim pokazem każde wesele. Co więcej tworząc swoje drinki może uwzględnić gusty swoich gości, przez co każdy napije się tego co właśnie lubi.

Zatrudnienie barmana na wesele powoli przestaje być kosztowną ekstrawagancją. Coraz więcej domów weselnych wpisuje tą usługę w koszty wynajmu sali. Praktyki te świadczą, że już niedługo pokazy barmańskie staną się nieodłączną częścią każdego polskiego wesela.