Dzisiaj uprawianie sportu ekstremalnego to już nie to samo co kiedyś. Dzisiaj w końcu możemy zachować swoje emocje na dłużej, zapamiętać je, nagrać na karcie pamięci a potem dowolną ilość razy odtwarzać i przeżywać wszystko jeszcze raz. Dzisiaj jest to możliwe, ponieważ na kasku montuje się specjalne kamerki, które pozwalają zapisywać nasze ekstremalne przygody w nieskończoność. Kamerki te montowane są tak jakby na czole, dzięki czemu doskonale oddają to, co widzimy własnymi oczyma. Może się wydawać, że taka kamerka to zupełnie zwykły sprzęt do filmowania, ale to nic bardziej mylnego. Te urządzenia to po prostu szczyt technologii w filmie, dzięki któremu obraz jest doskonale ostry i przede wszystkim nieruchomy. Bo wystarczy przecież, że sportowiec porusza się bezwiednie przy niektórych sportach. Obraz z kamery musi być więc doskonale stabilny aby dokładnie oddawał to, co widzimy i jak się poruszamy w trakcie uprawiania sportu ekstremalnego [więcej].
Kamerki na czoło nadają się doskonale do każdego sportu. Ekstremalne zjazdy rowerowe z góry czy jeszcze bardziej ekstremalne skoki na bungee – to wszystko nic dla dobrej jakości kamerki. Dzisiaj potrafią one zapisywać obraz w jakości ultra hd, dzięki czemu można potem obejrzeć swoje osiągnięcia z idealną i maksymalną rozdzielczością. Kiedy na wielkim telewizorze odtworzymy obraz w jakości 4K ze skoku ze spadochronem to będziemy mieli wrażenie, że znowu przeżywamy te emocje i będziemy je mieć dosłownie przed oczyma. Najlepsze jest to, że takie kamerki do filmowania sportów ekstremalnych nie są dzisiaj już wcale takie drogie. Za naprawdę dobrą kamerkę, która gwarantuje obraz najwyższej jakości i bez jakichkolwiek drgnięć musimy wydać około dwóch tysięcy złotych. A prawda jest taka, że jeśli kogoś stać jest na uprawianie sportów ekstremalnych to na pewno stać go również na kamerkę do rejestrowania swoich wyczynów.
Zanim dokona się zakupu takiej kamery to trzeba koniecznie trochę o tym poczytać. Dzisiaj tych urządzeń jest tak wiele, że wybór odpowiedniego urządzenia może być nie lada wyzwaniem. Trzeba przede wszystkim wiedzieć czego się chce i do czego będzie się tą kamerkę wykorzystywać. Chodzi o konkretny sport, który będziemy uprawiać. Do kamery trzeba oczywiście kupić odpowiedni kask i stelaż, który będzie również nieruchomy. Stelaż na kasku będzie pełnił bardzo ważną rolę ponieważ to od niego zależy, czy kamera nie będzie się poruszać w trakcie uprawiania sportu ekstremalnego. Na szczęście dzisiaj większość kasków ma takie mocne stelaże, że poruszenie ich jest praktycznie nie możliwe. Co więcej, do kamerki będzie potrzebna oczywiście odpowiednia karta pamięci. Dzisiaj mają one już tak duże pojemności, że spokojnie wystarczą one na zapisanie kilku godzin bez przerwy, a to wystarczy nawet najbardziej wymagającym sportowcom. Kart pamięci warto mieć kilka i korzystać z nich na zmianę. Podobnie zresztą jak baterię na zmianę, bo to może być odrobinę problematyczne. Wybierając kamerę dla siebie dopytajmy dokładnie o wytrzymałość baterii. Kilka godzin to taki przedział, którego od tego rodzaju sprzętu należy po prostu wymagać minimum.