Boże Narodzenie już za nami, walentynki też, ale i tak zawsze znajdzie się okazja, która wymaga od nas zakupienia prezentu dla swojej drugiej połowy. Na naszą skrzynkę meilową bardzo często dostajemy zapytania odnośnie pomocy w kwestii wyboru odpowiedniej pary butów na prezent. Bardzo się wtedy cieszymy, bo to, że postanowiliście kupić komuś obuwie sportowe, oznacza że myślicie praktycznie. Ostatnio dostaliśmy zapytanie, czy buty halowe to dobry prezent dla chłopaka. Sprawdźmy to.

Czym są buty halowe?

Buty halowe dla mojego chłopaka – czy to dobry prezent?Buty halowe to kolejny rodzaj obuwia sportowego, który jest przeznaczony do konkretnej aktywności sportowej. Jak sama nazwa wskazuje są to buty, które nosi się na hali sportowej. Jest to miejsce, w którym można trenować każdy sport, ale buty halowe ukierunkowane są szczególnie w jeden sport: futsal czyli piłkę nożną na hali. Większość pań zapyta pewnie teraz, po co panom kolejny rodzaj butów do piłki nożnej, skoro istnieją korki. Tak, to prawda, grając w piłkę piłkarze noszą korki, ale to tak jakbyśmy chcieli porównać damskie sandałki i klapki. Korki mają specyficzny rodzaj podeszwy, która pokryta jest bieżnikiem z “kolcami”. Dzięki temu zapewniają one przyczepność na naturalnym boisku pokrytym piachem i trawą. Dzięki temu zawodnicy się nie ślizgają i nie przewracają się. Korki wbijają się w ziemię i redukują wstrząsy, które powstają podczas licznych uderzeń w biegu. Niestety, ten rodzaj butów nie jest odpowiedni na halę sportową.

W szkołach bardzo często rodzice są proszeni o zakup dla dzieci butów, które nie będą brudzić szkolnych podłóg. Podobnie jest z halą sportową. Obowiązuje na niej ściśle określony regulamin, który wyraźnie mówi, że buty noszone na hali muszą mieć niebrudzącą podeszwę. Buty halowe właśnie taką podeszwę mają. Jest ona wykonana ze specjalnego rodzaju gumy, który nie tylko nie zostawia śladów, ale też nie ściera się. Dzięki temu buty mają znacznie dłuższą żywotność. Ich konstrukcja pozwala też na lepsze kopnięcia piłki, dzięki wzmocnionemu czubkowi oraz wspierają stopy ułatwiając nam nagłe zwroty.

Wytłumaczyliśmy już całą istotę butów halowych, możemy więc przejść do meritum i wskazać, które z butów halowych, dostępnych w naszym sklepie e-sporting.pl, będą najlepszym prezentem dla twojego chłopaka. Bo chyba nie musimy już mówić, że buty halowe będą wprost idealnym prezentem dla każdego chłopaka, bez względu na wiek.

Adidas Predito Instinct M17682

Wystarczy na nie spojrzeć, aby ich zapragnąć. Mają niesamowity design, który łączy w sobie najmodniejsze i ponadczasowe kolory z opływowym kształtem. Są bardzo lekkie, dzięki unikalnej konstrukcji podeszwy. Znajdziemy w niej specjalną piankę EVA, która doskonale współgra z każdym ruchem wykonanym przez nas.

Nike AV Pro 4 599791 500

Ten model będzie doskonały dla osób, które uprawiają sport naprawdę dynamicznie i wykonują nagłe zwroty. Lekko podwyższona cholewka zapewnia odpowiednie wsparcie i ochronę dla naszej kostki. Posiadają specjalnie wyprofilowany bieżnik, dzięki któremu idealnie sprawdzają się na każdym podłożu.

Reebok Buckets VII J92523

Ich nazwa wręcz zachęca do tego, aby ich zakup umieścić na naszych “the bucket list”. Przewiewna cholewka, specjalnie wyprofilowany i wzmocniony czub buta, antypoślizgowa, niebrudząca i nieścierają się podeszwa to absolutnie wszystko, co muszą mieć buty halowe.

Nike Hyperfuse 525022 402

Ten model muszą mieć miłośnicy koszykówki i futurystycznego designu. Wysoka cholewka chroni kostkę przed licznymi kontuzjami. Mają również grubą podeszwę ze specjalnym systemem amortyzacyjnym, który sprawi, że każde lądowanie będzie miękkie.

Adidas Freefootball Speedkick G97286

Chyba nie musimy mówić, do jakiej dyscypliny sportowej zostały one stworzone. Jeśli twój chłopak gra w piłkę nożną na hali, to te buty będą dla niego stworzone. Lekka konstrukcja, specjalnie wyprofilowana wkładka i przewiewny materiał sprawiają, że każdy może poczuć się jak Ronaldo i stać się mistrzem halowych rozgrywek. W tych butach gra to czysta przyjemność. Zwłaszcza, że prezentują się bardzo dobrze i przyciągają wzrok.