Salon to miejsce, w którym spędzamy na co dzień bardzo dużo wolnego czasu. W aranżacjach, gdzie nie dysponujemy dedykowaną jadalnią, to salon przychodzi nam z pomocą i to w nim aranżujemy specjalne miejsce jadalniane. Jak to zrobić? Przede wszystkim w salonie trzeba wygospodarować miejsce na stół oraz krzesła, dzięki czemu wyposażymy go w podstawowe jadalniane meble. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ jednocześnie może być wykorzystywane do spożywania przy stole posiłków, jaki i do codziennej pracy lub spędzania wolnego czasu.

Stoły do salonu nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą cieszyć się dużą popularnością. Wszystko ze względu na ich bardzo dużą funkcjonalność oraz uniwersalność i mnogość potencjalnego wykorzystania. To najskuteczniejszy sposób na wyznaczenie przestrzeni jadalnianej bez dużej ingerencji w całość aranżacji salonu. W ten sposób delikatnie wpisujemy przestrzeń do spożywania posiłków do salonu, a w momencie gdy nie korzystamy ze stołu, pozostaje on delikatnym i estetycznym wypełnieniem aranżacji.

Jaki stół wybrać?

Przede wszystkim warto zastanowić się, jaką przestrzenią użytkową w salonie dysponujemy. Jeżeli jest to ograniczona przestrzeń to możemy postawić na stół, który będzie bardziej uniwersalny oraz rozkładany. Dzięki temu na co dzień może pozostać złożony, a w sytuacji, gdy będziemy potrzebowali dodatkowych miejsc przy stole to w ciągu kilku chwil je zorganizujemy. Do tego odpowiednie krzesła i z tego samego mebla mogą cieszyć się dwie, cztery lub więcej osób w zależności od naszych potrzeb.

Stół powinien delikatnie wkomponować się w całą aranżacją. W nowoczesnych salonach świetnie sprawdzą się współczesne rozwiązania minimalistyczne, z wykorzystaniem szkła, tworzywa sztucznego oraz metalu. W bardziej klasycznych aranżacjach możemy postawić na bogato zdobione i solidne drewniane meble. W małych mieszkaniach dla par, z powodzeniem można wykorzystywać mały, dwuosobowy stolik, dzięki czemu każdy posiłek będzie spożywamy w komfortowych warunkach. W ten sposób w naszym salonie zorganizujemy dodatkowe umowne pomieszczenie, czyli jadalnię.