Artykuły hand made cieszą się coraz większą popularnością. Są one odpowiedzią rynku na nasze przesycenie i znudzenie masowymi, ujednoliconymi produktami. Poszukujemy rzeczy, które będą wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Wśród takich przedmiotów znajdują się również te, które doskonale sprawdzą się jako ręcznie robione prezenty dla kobiety. Każdy i każda z nas lubi bowiem otrzymywać i dawać rzeczy „z duszą”, które mają niepowtarzalny urok. Nie da się wykonać dwóch całkowicie identycznych artykułów hand made, dlatego są one niezwykle unikatowe. Można zamówić taki podarunek lub zrobić go samemu. Wśród naszych propozycji na ręcznie robione prezenty dla kobiet znajdują się ozdoby, osobiste akcesoria czy pomysłowe elementy wyposażenia wnętrza.

Ręcznie robione prezenty dla kobiety – biżuteria

Ręcznie robione prezenty dla kobietyOgromną zaletą biżuterii typu hand made jest jej niepowtarzalność! Chyba żadna kobieta nie lubi nosić rzeczy, które posiadają również inne panie. Wśród ręcznie robionej biżuterii, jaką można kupić, są kolczyki, broszki, bransoletki, zawieszki, klipsy i wiele innych. Mamy zatem w czym wybierać! Zobaczmy, dlaczego warto zdecydować się na takie ręcznie robione prezenty dla kobiety i czego można oczekiwać od wykonawcy?

  1. Możliwości samodzielnego zaprojektowania biżuterii – znajdź producenta, który jest w stanie wykonać biżuterię zgodną z Twoim projektem lub który swoje pomysły będzie konsultował z Tobą.
  2. Możliwości doboru materiałów – biżuteria hand made może być wykonana z różnych materiałów. Dobry wykonawca daje szanse samodzielnego zdecydowania czy prezent zostanie zrobiony ze złota, srebra, brązu czy innego kruszcu.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie w biżuterii kamienia, który jest przypisany do znaku zodiaku obdarowanej kobiety czy takiego, który leczy określone schorzenie, np. piękne Tygrysie Oko podobno ma zdolność pomagania przy schorzeniach kręgosłupa.

Ręcznie robione prezenty dla kobiety – zachwycające akcesoria

Małe akcesoria, które są bardzo osobiste i starannie wykonane zachwycą większość pań. Jakie ręcznie robione prezenty dla kobiety tego typu można wybrać?

  1. Ręcznie robione mydełko – wygląda jak małe dzieła sztuki. Takie mydełka odznaczają się piękną kolorystyką i niepowtarzalnością malujących się na nich wzorów. Dodatkowo znajdują się w nich wyczuwalne kawałki pielęgnacyjnych dodatków, np. zmielone ziarenka kawy.
  2. Ręcznie robiona kosmetyczka – oryginalna i starannie wykonana stanie się ulubionym kuferkiem na kosmetyki.
  3. Ręcznie robiona szkatułka – będzie ciekawie prezentowała się na półce. Takie ręcznie robione prezenty dla kobiety mają swój niepowtarzalny urok, który zachwycą każdą miłośniczkę piękny akcesoriów.
  4. Ręcznie robiony notes – taki prezent przywołuje dzieciństwo, kiedy każda mała dziewczynka w tajemnicy prowadziła swój dziennik. Ręcznie robione notesy wyglądają jak piękne pamiątki z dawnych epok.

Ręcznie robione prezenty dla kobiet – dodatki do domu

Miło jest się otaczać wyjątkowymi rzeczami, które ktoś wykonał dla nas samodzielnie. Ręcznie robione prezenty dla kobiety wyróżniają się oryginalnym i ciekawym designem, dzięki któremu mogą stać się doskonałą ozdobą domu.

  1. Ręcznie robione świece – pięknie pachną, wyglądają niepowtarzalnie i zapewniają nastrojowe światło.
  2. Ręcznie robione siedziska – plecione z wełny pufy są obecnie bardzo modne i doskonale prezentują się we wnętrzu.

Większość z zaproponowanych tutaj prezentów dla kobiet można wykonać samodzielnie! Wystarczy zakupić odpowiednie materiały i narzędzia oraz uruchomić wyobraźnie. Nie trzeba wykonywać całego podarunku własnoręcznie od początku. Można zakupić tworzywo bazowe i pracować na nim, np. pomalować drewnianą szkatułkę (kupioną w sklepie) farbą tablicową i napisać na niej osobistą dedykację. Prosty i szybki w wykonaniu prezent, prawda?