Zbliżają się pierwsze urodziny bliskiego Ci chłopca, ale nie wiesz, co kupić na prezent? Wybór upominku dla tak małego dziecka może sprawić trudność, szczególnie wtedy, kiedy sami nie jesteśmy rodzicami czy też przyszły jubilat ma już wszystkie możliwe zabawki. Na szczęście rzeczy do zabawy to nie jedyny pomysł na prezent na roczek dla chłopca (chociaż również warto się nad nimi zastanowić. Kilka propozycji znajdziecie poniżej). Jeśli jednak chcemy zdecydować się na ten rodzaj prezentu, warto wybrać taką zabawkę, która stymuluje rozwój dziecka oraz jest w stanie zainteresować je na dłuższy czas. Prezent na roczek dla chłopca może mieć również charakter pamiątki. Zobaczcie 8 pomysłów podarunku na pierwsze urodziny.

Prezent na roczek dla chłopca – pamiątkowe upominki

Prezent na roczek dla chłopca – pomysły i inspiracjePierwsze urodziny dziecka to symboliczny i ważny dla całej rodziny moment. Maluszek jeszcze nie zdaje sobie sprawy z podniosłości tego wydarzenia i na pewno nic z tego momentu nie zostanie w jego pamięci. Tym bardziej upominki o pamiątkowym charakterze nabiorą dla niego kiedyś szczególnego znaczenia. Jaki prezent na roczek dla chłopca spełni to zadanie?

  1. „Odcisk bobasa” – to miękka masa zamknięta w różowym lub niebieskim opakowaniu, na której można odcisnąć rączkę czy stópki małego dziecka.
  2. Album ze zdjęciami – o przygotowaniu tego prezentu należy pomyśleć znacznie wcześniej. Jeśli masz talent fotograficzny , trochę czasu i możliwość częstego przebywania z przyszłym jubilatem, uwieczniaj jak najwięcej momentów z pierwszego roku jego życia. Zgromadzone zdjęcia to świetny i sentymentalny prezent na roczek dla chłopca!
  3. Buciki z grawerem i kryształkami Swarowskiego – grawer ma wymiar pamiątkowy. Natomiast same buciki prezentują się bardzo okazale, a jednocześnie uroczo.
  4. Ozdobne pudełko na pamiątki – w sklepach i w Internecie dostępne są tzw. skrzynki wspomnień ze specjalną dedykacją, które są doskonałym miejscem na gromadzenie wszystkich pamiątek z pierwszych lat życia dziecka.

Prezent na roczek dla chłopca – zabawki

Zabawki to uniwersalny prezent, który ucieszy dziecko w każdym wieku. Nawet tak mały chłopiec, jak roczniak, będzie z nich zadowolony.

  1. Interaktywne centrum rozwoju dziecka – za tą poważną nazwą kryje się kolorowa, edukacyjna zabawka stymulująca rozwój dziecka. Zawiera pięć różnych płaszczyzn zabawy, dzięki czemu maluch szybko się nią nie znudzi.
  2. Autko – Chodzik – taki prezent na roczek dla chłopca zapewnia większe bezpieczeństwo podczas stawiania przez niego pierwszych kroków.
  3. Mówiąca maskotka – zabawki, które wydają dźwięk fascynują małe dzieci i są w stanie na dłużej zająć ich uwagę.
  4. Wielofunkcyjna mata podłogowa – mata ta może być jednocześnie puzzlami czy miękkim kocykiem. Jest kolorowa, dzięki czemu stymuluje zmysł wzorku dziecka. Dodatkowo wspomaga rozwój rączek i nóżek .

Pamiętajmy, aby zabawki na prezent na roczek dla chłopca były w pełni bezpieczne. Muszą posiadać określone atesty oraz być dostosowane dla dzieci od 12 miesiąca życia.