Prezent na Dzień Matki to nieodłączny element majowego święta. Wręczamy je wszyscy – od przedszkolaka po dorosłe osoby – jako dowód miłości i wdzięczności dla naszych mam. Jednak dzieciom trudniej jest kupić drogi upominek, dlatego muszą wykazać się one szczególną kreatywnością podczas wymyślania. Własnoręcznie wykonany prezent na Dzień Matki to doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych, a dla mam to często najlepszy i najcenniejszy upominek. Natomiast dla dorosłej osoby zrobienie samemu prezentu to szansa, aby znowu poczuć się jak dziecko, a przy tym wzruszyć i zaskoczyć mamę. Poznajcie nasz przegląd pomysłowych i uroczych prezentów na święto wszystkich mam.

Prezent na Dzień Matki zrób to sam

Prezent na Dzień Matki – zrób to sam!Prezent na Dzień Matki typu zrób to sam to jeden z najmilszych podarunków, jakie można wręczyć. Do jego przygotowania potrzeba przecież dużo chęci i zaangażowania. Bez względu na końcowy wynik pracy, wzruszy on każdą mamę. My proponujemy:

  1. Magnesy na lodówkę ze zdjęciami – do ich przygotowania potrzebny są: sztywny kartonik, magnetyczna taśma samoprzylepna, klej i oczywiście zdjęcie. Wymiary fotografii należy dopasować do wielkości kartonika.
  2. Ręcznie zdobiona szkatułka – możemy umieścić w niej sentymentalne przedmioty, np. zdjęcia czy pierwszą laurkę zrobioną dla mamy. Szkatułkę najłatwiej jest kupić i jedynie nadać jej samodzielnie wygląd końcowy.
  3. Koszulka z własnoręcznie wykonanym rysunkiem – aby zrobić ten oryginalny prezent na Dzień Matki wystarczy gładki, biały t-shirt i farbki do malowania po tkaninach (można je kupić np. w Empiku i na Allegro). Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich zdolności artystycznych, przed przystąpieniem do malowania warto przygotować sobie gotowy szablon.
  4. Biżuteria – kupując ozdobne koraliki i dodatki możemy łatwo skomponować biżuterię, która będzie najlepiej odpowiadała gustowi obdarowanej.

Prezent na Dzień Matki od dziecka

26 maja to wyjątkowa data, kiedy podarunki wręczają nawet najmłodsi. Prezent na Dzień Matki od dziecka może być drobnym upominkiem, własnoręcznie wykonanym przedmiotem, a nawet miłym gestem. Co mogą podarować swoim mamo najmłodsi?

  1. Laurka – to tradycyjny i sprawdzony prezent na Dzień Matki od dziecka. Własnoręcznie wykonana laurka ze szczerym wyznaniem uczuć do mamy to niepowtarzalna pamiątka na całe życie.
  2. Śniadanie do łóżka – przy tym prezencie niezastąpiona jest pomoc taty czy innego dorosłego.
  3. Przedmioty „dla najlepszej mamy” – upominki z nadrukiem „dla najlepszej mamy”, jak np. ręcznik czy kubek, są nie tylko urocze, ale również praktyczne.

Prezent na Dzień Matki od przedszkolaka

Dla przedszkolaka Dzień Matki to ważne wydarzenie, na które przygotowuje się długi czas. Poza akademią na cześć mam, miłym akcentem tego święta są prezenty.

  1. Film lub nagranie z życzeniami dla mamy – przedszkolaki są bardzo kreatywne i gotowe do prezentowania swoich artystycznych umiejętności. Te dwie cechy pomogą im stworzyć niepowtarzalny prezent na Dzień Matki w postaci filmu lub nagrania dla mamy.
  2. Książeczka z kuponami dobrych uczynków dla mamy – przedszkolak na każdej karteczce zapisuje dobry uczynek, np. „nakryję stół do kolacji” i wręcza go mamie.
  3. Czekoladki – mamy bywają dużymi dziećmi i też uwielbiają słodycze. Ich święto to wyjątkowa okazja, kiedy mogą zapomnieć o wszelkich dietach i wewnętrznych zakazach. Osładzajmy życie swoim mamom, nie tylko od święta J