Bez wątpienia zastawa stołowa jest jednym z elementów wyposażenia, które najbardziej ucieszy każdą panią domu. Prosta, owiana minimalistyczną poświatą lub przeciwnie, bogato zdobiona w prawdziwie artystycznym wydaniu. Bez względu jednak na to, który motyw bliższy będzie kobiecie, zakup pięknej zastawy zawsze okaże się trafną propozycją na prezent. W ciągu roku bowiem nie brakuje okazji, w których zarówno możemy obdarować bliską nam osobę urokliwym podarunkiem, jak również sytuacji, kiedy przygotowanie bardziej odświętnego nakrycia stołu okazuje się niezbędne.

Wątpliwości jednak może budzić fakt, jaką zastawę stołową zakupić?

W końcu na rynku nie brakuje różnorodnych wariantów, zaś gusta i oczekiwania wielu pań są różne. Warto zatem postawić na sprawdzony motyw, jakim są bez wątpienia kwiaty. Obecne zarówno w garderobie, dodatkach, jak i wyposażeniu mieszkania. To niejako nieśmiertelny, odporny na zmieniające się trendy hit, który nigdy nie wychodzi z mody. Nie trudno się zatem domyśleć, że naczynia ozdobione tym printem również przypadną paniom do gustu.

Kwiaty, ach te kwiaty…

Florystyczna zastawa stołowa jako prezent dla kobietyFlorystyczny motyw – z jednej strony niezwykle romantyczny, z drugiej zaś szalenie uniwersalny. Pasuje bowiem do wielu stylów, tym samym doskonale wpisując się w niemal każde wnętrze. Nie ma znaczenia, czy obdarowywana pani domu jest miłośniczką stylistyki prowansalskiej, angielskiej czy nowoczesnej – w każdym przypadku zastawa stołowa utrzymana w tym klimacie zyska jej sympatię. Wyróżnić możemy kilka kwiatowych trendów, które od wielu sezonów nie schodzą z wnętrzarskich list przebojów. Duży udział w tym zakresie odgrywa ich kolorystyka. I tak, odcienie pastelowe od lat znajdują wierne grono zwolenników. Delikatna tonacja, w jakiej są utrzymane, doskonale harmonizuje z całym otoczeniem. Wybierajmy zatem takie, które bazują na pudrowych kwiatkach. Równie świetnym wyborem jest błękit, stonowana żółć czy słoneczna morela. Alternatywą dla zastawy stołowej utrzymanej w pastelowym klimacie będą odcienie neonowe. Wyraziste, energetyczne, stanowiące intensywny akcent całej aranżacji. Polecane szczególnie do minimalistycznych wnętrz, w których króluje biel, czerń i szarość. Idealnie przełamią ich monochromatyczny charakter ożywczą czerwienią, głęboką zielenią, dynamiczną fuksją czy limonkową żółcią.

Bez względu na okoliczności, zastawa stołowa okazuje się świetnym pomysłem na prezent. Ta utrzymana w kwiatowym charakterze jest uniwersalna i zarazem modna, dzięki czemu zawsze stanowi bezpieczne rozwiązanie, gdy nieznane są nam bliższe preferencje kobiety.