Wosk zapachowy jest jednym z lepszych sposobów na odświeżenie powietrza w całym mieszkaniu, a także na nadanie mu wyjątkowego zapachu i tym samym klimatu. Ponadto, wosk zapachowy pali się bardzo długo i wykorzystywać go możemy parokrotnie. Jednak aby móc palić wosk, należy posiadać specjalny kominek do wosku. Te dostępne są w wielu sklepach z artykułami dekoracyjnymi. Kominki zazwyczaj są zdobione, dzięki czemu tworzą piękną i bardzo modną dekorację. Oto kilka porad dotyczących palenia wosku zapachowego.

Podstawowe narzędzia

Na samym początku niezbędny nam będzie oczywiście wosk. Gdy ten już wybierzemy, możemy zabrać się za kupno kominka. Ten możemy dopasować do stylu wnętrza, który dominuje w mieszkaniu. Dzięki temu będzie się idealnie komponował. Poza kominkiem z wosku, potrzebne będą jeszcze standardowe tealighty oraz zapałki lub zapalniczka. Oto cały zestaw.

Palenie wosku

Kominek do wosku pomysłem na prezentZanim ułożymy wosk na górnej części kominka, powinniśmy wybrać odpowiednią jego ilość. Należy pamiętać, że pod wpływem ciepła wosk zapachowy roztopi się, a nie powinien wylewać się z kominka do wosku. Ten możemy w całości umieścić na kominku, jednak lepszy efekt będzie, gdy go pokruszymy. Będzie on z pewnością lepiej pachniał i łatwiej nam będzie dodawać kolejne części wosku. W taki sposób możemy również miksować wosk zapachowy, by uzyskać ulubioną kompozycję zapachową. By wosk się rozpuścił, musimy umieścić pod kominkiem zapaloną świeczkę. Wówczas stopniowo wosk będzie zmieniał swoją konsystencje i tym samym wydzielał miły zapach. Jednak, by zapachy się nie mieszały, należy wybrać bezzapachowe tealighty. Kominek do wosku powinien mieć na tyle dużą miseczkę u góry, by mieścił kawałek wosku. Ważny jest również jego budulec, ponieważ roztopiony wosk po zastygnięciu możemy wyjąć, jednak należy zrobić to tak, by nie uszkodzić kominka. Powinien więc być on gładki, by wosk nie przykleił się zbyt mocno. Zapach, który wydzielany jest przez wosk, trwać może nawet do ośmiu godzin. Jest on więc bardzo trwały. Pozostałe kawałki wosku możemy stopniowo dodawać do kominka lub też pozostawić je na następny raz. Warto pamiętać, że nawet godzinne palenie wosku, może pozostawić zapach na kolejne kilka godzin.

Usuwanie wosku

Z kominka do wosku możemy łatwo usunąć zastygnięty wosk. Należy jednak poczekać, aż ten dokładnie zaschnie. Później wystarczy delikatnie podważyć wosk i wyjąć go w całości. Taki kawałek możemy ponownie użyć, by zwiększyć aromat warto dodać kolejny kawałek wosku lub zmieszać go z innym.