Planując urodziny, zastanawiamy się, czy zakupić tort w pobliskiej cukierni, czy może wykonać go samemu. My osobiście twierdzimy, że tort wykonany własnoręcznie będzie dużo lepszą opcją, Między innymi z tego względu, iż sami wiemy, co w takim torcie się znajduje. Wszystkie składniki dodajemy sami oraz to my jesteśmy przy nim przy każdym etapie jego pieczenia. No tak, ale skoro tort już mamy świeżo wyciągnięty z piekarnika, teraz przyda się go trochę uatrakcyjnić. Mamy tu oczywiście na myśli o urodzinowych dekoracjach, które świetnie oddadzą klimat święta, jakim są urodziny. Nie masz pomysłu na ozdobienie swojego tortu oraz nie masz pojęcia, gdzie takie dekoracje możesz zakupić? Świetnie trafiłeś, bo w dzisiejszym artykule mamy dla Ciebie kilka propozycji na udekorowanie specjalnego ciasta, jakim jest tort urodzinowy. Zaskocz nie tylko zebranych gości swoim jadalnym dziełem sztuki, ale przede wszystkim samego solenizanta, któremu dedykujesz te wspaniałe ciasto.

Gdzie kupić dekoracje na tort?

Tort urodzinowy – jak ozdobić ciasto?Oczywiście takie elementy ozdobne możesz zakupić prawie w każdej cukierni. W dobrych cukierniach jesteśmy wstanie, zakupić świeżo robione dekoracje, które robi się tam na bieżąco. Poza nimi w takie produkty możesz wyposażyć się, idąc do każdego super marketu czy lokalnego sklepu.

Świeczki

Jeśli chodzi o tort urodzinowy, to grzechem byłoby zapomnieć o urodzinowych świeczkach. W sklepie taki urodzinowy niezbędnik na tort znajdziecie w różnych postaciach. Tradycyjne świeczki urodzinowe (http://kucmar.pl/pol_m_Akcesoria-imprezowe_Swieczki-urodzinowe-265.html), które pamięta każdy z czasów dzieciństwa to te z podstawkami w dużej gamie kolorów. Aby ułatwić sobie sporą

ilość czasu na umieszczenie każdej świeczki z osobna, zaczęto produkować świeczki w kształcie gotowych cyfr, które oznaczają ile lat w danym momencie, kończy solenizant. Oczywiście tu również mamy spore pole do popisu, ponieważ świeczki urodzinowe w kształcie cyfr możemy znaleźć w różnych kolorach oraz w prześmiesznych wzorach, oraz formach, które dodadzą wesołego charakteru Waszemu smakołyku. By dodać spektakularnego wyrazu, polecamy kupić świeczki fontanny, które uświetnią Twój tort srebrnymi iskierkami.

Figurki

Możemy znaleźć je w formie żelowej, cukrowej, marcepanowej oraz wykonane z tworzywa sztucznego. Do wyboru mamy przeróżne postacie z bajek oraz filmów animowanych. Do dekoracji na tort możemy użyć figurek wykonanych z mas cukrowych w kształcie wielobarwnych kwiatów czy listków. Projekt własnej figurki możemy złożyć w cukierni, gdzie dana ozdoba będzie wykonana w profesjonalny sposób i przede wszystkim na świeżo. Taki element ozdób sprawi, że tort zaskoczy swoim trójwymiarowymi dodatkami w bardzo elegancki sposób.