Mieszkańcy Korei Południowej wiedzą o Polsce zaskakująco dużo. W tym odległym kraju tworzone są nawet studia polonistyczne, na których Koreańczycy chętnie uczą się języka polskiego i poznają dokładnie nasza kulturę. A co my wiemy o tym azjatyckim państwie?

Kiedy na co dzień korzystamy z różnych urządzeń, nie zastanawiamy się raczej skąd pochodzą. Tymczasem, to z Korei Południowej pochodzą takie światowe marki, jak Samsung, Hyundai, czy LG. Te marki zdobyły świat i są dziś dobrze rozpoznawalne w wielu zakątkach świata. Niektórzy twierdzą, że historia marki LG najlepiej oddaje losy tego ciekawego kraju.

Telefony z Korei PołudniowejLG Group to przedsiębiorstwo, które działa przede wszystkim w branży elektronicznej, a także telekomunikacyjnej i chemicznej. Jest to jeden z największych czeboli, czyli południowokoreańskich koncernów. U nas marka jest najlepiej kojarzona z telewizorami, monitorami, tabletami i telefonami LG, czyli słowem ze sprzętem elektronicznym codziennego użytku. Sama firma powstała w 1958 roku i funkcjonowała wówczas pod nazwą GoldStar. W latach 70-tych XX wieku połączyła się z Lucky Chemical Company i od tamtej pory, aż do 1995 roku, znana była pod nazwą Lucky Goldstar Group.

Dzisiaj LG Group zajmuje czwarte miejsce pod względem wielkości wśród wszystkich firm w Korei. Produkcja słynnych telefonów LG rozpoczęła się, gdy marka nawiązała ścisła współpracę z kanadyjskim przedsiębiorstwem Nortel. Głównym celem spółki jest produkcja i udoskonalanie sprzętu telekomunikacyjnego, jakimi są właśnie telefony LG. Firma posiada swoje oddziały produkcyjne nie tylko w państwie, w którym się narodziła. Przedsiębiorstwa są rozmieszczone w różnych częściach świata- w Polsce także znajduje się fabryka, w której następuje montaż odbiorników telewizyjnych i telefonów. LG Group znajduje się również w Polsce- tu także jest fabryka ekranów ciekłokrystalicznych, a także chłodziarek. Dzięki ich istnieniu, zatrudnienie znalazło kilka tysięcy osób z okolic Wrocławia i Mławy, a przychody przedsiębiorstw przekraczają dziś kwoty kilku miliardów złotych rocznie.

Monitory, telewizory i telefony LG to urządzenia, które obecnie znajdują się w większości polskich gospodarstw domowych. Tej znanej marce zajęło nieco czasu zdobycie serc użytkowników, jednak od początku produkty tej marki były traktowane jako dobre jakościowo. Z czasem klienci przekonali się, że dobry sprzęt jest produkowany nie tylko przez szeroko reklamowane firmy, ale także takie, które dopiero wkraczają na obcy rynek, jakim w latach dziewięćdziesiątych XX wieku była właśnie Polska.