Strona tekstpiosenek.pl zawiera ponad 100 000 tekstów piosenek, tłumaczenia piosenek. W bazie znajdują się także teledyski.

Czy często zdarza się Wam tak, że słuchacie ulubionej piosenki, ale mimo wytężonego wysłuchiwania utworu, nie potraficie powiedzieć co dokładnie śpiewa wykonawca? Teksty piosenek często są nie do końca zrozumiałe, szczególnie wtedy gdy artysta śpiewa szybko, za cicho lub za głośno. Jeszcze gorzej jeśli śpiewany utwór jest w obcym języku. Wtedy na pewno przydadzą się tłumaczenia piosenek dzięki którym zrozumiemy co wykonawca chciał nam przekazać.
Zapisane tłumaczenie piosenek nie zawsze musi być wierne oryginałowi. Często nie łatwo jest przetłumaczyć piosenkę na polski, ponieważ jej bezpośrednie tłumaczenie nie dałoby wyrazu prawdziwemu jej przesłaniu.

Jeśli zdarzy mi się, że chciałbym poznać dokładne słowa piosenki lub texty piosenek to zaglądam wtedy na moją ulubioną stronę internetową www.tekstpiosenek.pl. Jest szczególnie przydatna wtedy kiedy interesują mnie też tłumaczenia piosenek znanych mi wykonawców. Strona zawiera łącznie ponad 100 000 tekstów piosenek. Zgromadzone tam texty piosenek pochodzą nie tylko z ostatnich list przebojów, ale znajdują się tam także często zapomniane już przez nas stare hity. Gorąco polecam wszystkim fanom muzyki i nie tylko!