Pływanie na dece z żaglem, czyli popularny windsurfing to nie tylko doskonała letnia zabawa, ale i sport wymagający od osoby go uprawiającej odpowiedniego przeszkolenia. W naszym kraju jak przysłowiowe grzyby po deszczu powstają miejsca gdzie można się nauczyć tej trudnej sztuki. Jednak dobra szkoła windsurfingu, której warto zaufać powinna spełniać szereg surowych wymogów.
Pierwszym z nich jest oczywiście umiejscowienie szkoły nad odpowiednim akwenem wodnym, stwarzającym idealne warunki do nauki i uprawiania tego sportu. Najczęściej spotykamy je nad morzem, ale również nad jeziorami można poznać arkana pływania. Dobra szkoła windsurfingu powinna być położona z dala od ruchliwych plaż i szlaków wodnych, tak aby zapewnić swoim kursantom jak największe bezpieczeństwo.
Kolejnym czynnikiem, który powinno się brać pod uwagę wybierając miejsce do nauki, jest odpowiednia baza i zaplecze. Dobra i profesjonalna szkoła windsurfingu powinna być czysta i zadbana, posiadać hangary czy magazyny do przechowywania sprzętu, a także miejsca gdzie można odpocząć po szkoleniu i napić się kawy czy nawet coś zjeść. Takie podejście do kwestii organizacji szkoły świadczy o tym, że jej właściciel i pracownicy poważnie traktują swoich klientów i chcą im zapewnić jak najlepsze warunki.