W czasach, kiedy każdy w kieszeni lub torebce posiada smartfon, nietrudno znaleźć pomysł na prezent związany właśnie z telefonami. Mogą to być personalizowane etui, smycze, karty pamięci lub co bardziej praktyczne – szkła ochronne na ekrany. Wszyscy wiemy, jaką mocą dysponują nowoczesne smartfony – jeszcze dekadę temu o ich parametrach można by mówić, jak o najszybszych komputerach. Dziś kilkurdzeniowe procesory skryte pod obudową telefonu na nikim nie robią wrażenia. Podobnie jest z ekranami, które emitują coraz większą paletę barw, zachwycając przy tym kolorami i czułością dotyku.

Szkła ochronne Benks – idealne na prezentNiestety, nowoczesne smartfony mają jeden minus – są bardzo kruche. Ta wada dotyczy zwłaszcza ekranów dotykowych, które potrafią się mocno rysować lub wręcz pękać. Jest na to sposób – szkło ochronne. To nic innego, jak specjalna powłoka naklejana na oryginalny ekran telefonu. Szkło Benks chroni przed rysami, uszkodzeniami ekranu czy też przed niekontrolowanym pęknięciem. Oczywiście szkła Benks nie zmieniają kolorystyki wyświetlanego obrazu lub pogarszają jego ostrość – obraz wyświetlany przez ekran a także funkcje dotykowe pozostają bez zmian.

Prezent dla każdego – szkło ochronne na telefon

Wróćmy do kwestii prezentowej – co można kupić osobie, która nie rozstaje się ze swoim smartfonem? Wiele osób powie, że etui – owszem, to ciekawy pomysł, jednak dla wielu ludzi zbyt uciążliwy. Etui zwiększa wagę smartfona, często też wymaga umieszczenia telefonu w specjalnym pokrowcu, który utrudnia korzystanie z wielu funkcji (na przykład aparatu), nie wspominając o ograniczonym komforcie przy odbieraniu połączeń czy pisaniu SMS’ów.

Dlatego chcąc kupić prezent praktyczny, ale jednocześnie nie ingerujący mocno w codzienne użytkowanie telefonu, lepszym pomysłem jest szkło Benks. Poprawnie naklejone tworzy z ekranem telefonu jedność, chroniąc go przed zanieczyszczeniami, rysami (o które nie trudno, zwłaszcza, gdy nosimy telefon w kieszeni lub torebce razem z kluczami i innymi przedmiotami codziennego użytku) czy upadkiem i pęknięciem, które bardzo często eliminuje smartfon z dalszego użytkowania. Ponadto prezent ten jest bardzo tani – taka ochrona dla telefonu kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. W porównaniu z zakupem nowego smarfona czy wymianą wyświetlacza na nowy – koszt ten jest wręcz nikły.

Szkło Benks cieszy się uznaniem wśród wielu użytkowników współczesnych telefonów z dotykowym ekranem. Jest przystępne, łatwe w naklejaniu i trwałe. Producent zadbał także o duża dostępność dedykowanych szkieł dla konkretnych modeli.