Wybierając podarunki dla naszych najbliższych poszukujemy trwałych, pewnych i wyjątkowych rozwiązań. Zazwyczaj spędzamy długie godziny w sklepowych kolejkach – być może znajdziemy w nich coś ładnego, ale na pewno taki prezent nie będzie oryginalny i niespotykany. Najpiękniejsze podarunki nie wiążą się wcale ze sporymi wkładami finansowymi i luksusem, a z dostosowaniem do potrzeb i oczekiwań obdarowywanej osoby. Wykorzystując narzędzia, które znajdziemy w każdym domu, bez problemu spersonalizujemy prezent tak, by był jak najbardziej wyjątkowy i zindywidualizowany. Jeżeli brakuje nam czasu lub umiejętności – nic straconego. W internecie znajdziemy wiele serwisów zrzeszających twórców rękodzieła artystycznego. Z ich pomocą z łatwością stworzymy oryginalny prezent i dodamy mu wyjątkowego charakteru.

Dla miłośników czytania

Święta już tuż tuż – jaki prezent wybrać dla bliskich?Czytanie książek to wspaniała i rozwijająca pasja, która nie ogranicza się wyłącznie do posiadania tysięcy woluminów. Właściciel olbrzymiej biblioteki ucieszy się także z wielu dodatków, które sprawią, że pochłanianie kolejnych lektur będzie nie tylko wygodniejsze, ale także znacznie bardziej przyjemne. Zapalonemu czytelnikowi możemy zafundować na przykład wspaniałe, ręcznie zdobione zakładki. Metoda scrapbookingu, a więc ozdabiania wyrobów wykonanych z papieru, daje naprawdę wspaniałe efekty. Z łatwością możemy rozpocząć przygodę z tym rodzajem rękodzieła artystycznego sami – wystarczy, że znajdziemy stare wycinki z gazet, papiery kolorowe, kawałki tkanin i inne ozdoby, które przypadną nam do gustu. Wytnijmy z kartonu naszą zakładkę i udekorujmy ją zgodnie z naszym życzeniem. Co powinno się na niej znaleźć? Cytat z ulubionej książki obdarowywanej osoby, jej imię albo osobista dedykacja. Równie trafionym prezentem dla miłośnika czytania będzie także pięknie zdobiony notes – to od nas zależy, jaki format wybierzemy. Jednym przydadzą się dyskretne notatniki, innym duże zeszyty A4. Niezależnie od tego, warto jednak ozdobić je w wyjątkowy sposób i opatrzyć stosowną adnotacją.

Prezenty handmade na co dzień

Pomysłów na zindywidualizowane prezenty jest naprawdę mnóstwo. Każdemu z pewnością przyda się ozdobiony w wyjątkowy sposób kubek do kawy – wystarczy, że zakupimy w jednym ze sklepów z ceramiką stosowne naczynie, napisy i rysunki bez problemu naniesiemy na nie przy pomocy specjalnych farb lub niezmywalnych flamastrów. Na kubku zapiszmy imię tej szczególnej osoby, stwórzmy zabawne rysunki lub wykorzystajmy śmieszne teksty. Możemy także wybrać jeden z wielu unikalnych motywów kubków handmade dostępnych w internecie. Rękodzielnicy nie tylko tworzą oryginalne projekty, ale umożliwiają również ich dodatkową personalizację. Dzięki temu nasz prezent będzie nie tylko efektowny i profesjonalny, ale także w stu procentach dostosowany do osoby, której chcemy sprawić przyjemność. Kolejnym świetnym pomysłem jest wykonanie wyjątkowego t-shirtu. Wybierzmy jeden z niepowtarzalnych motywów i ozdóbmy go w dodatkowy sposób – dzięki takiej koszulce możemy przekazać piękne życzenia i naprawdę ucieszyć obdarowywaną osobę.