Większość osób słyszało o suplementach diety albo ich używało. Niektórzy nie mogą się ich nachwalić, a inni trzymają się od nich z daleka. Czy warto zażywać suplementy omega-3 czy tabletki wspomagające utratę wagi?

Przeciwnicy suplementów zwykle zwracają uwagę na to, że ich skład zawiera wiele niepotrzebnych w gruncie rzeczy substancji i że ich działanie nie zostało do końca zbadane. Częstym zarzutem jest też to, że – w wypadku osób zażywających dużo innych leków – mogą powodować działania uboczne. W takim wypadku skonsultuj się z lekarzem.

Fani suplementów uważają za to, że w łatwy sposób mogą wspomóc odchudzanie czy też włosy i paznokcie w opłakanym stanie. Rzeczywiście mogą być one pomocne – upewnijmy się jednak, że nie zastępują nam one zdrowej diety.

Suplementy mają swoje dobre i złe strony. Wiele z nich, takie jak suplementy omega-3 mają zwykle dobroczynne działanie dla organizmu i nie powodują większych problemów. Jeśli jednak zauważysz u siebie niepokojące objawy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.