Zachodząc do najzwyklejszego sklepu z rowerami, jego klient od razu zostaje zasypany masą produktów. Spogląda na te wszystkie kolarzówki i już zupełnie nie ma pojęcia, która z nich mogłaby mu w stu procentach się spodobać. Jakie typy rowerów ma więc w ogóle do wyboru?

Rodzaj roweru zawsze musi być dostosowany do potrzeb i wymagań wybranego kolarza. Jeżeli zatem zamierza on jeździć głównie po miejskich drogach, bezsensem będzie dla niego inwestycja w typowego „górala”. Sklepy kolarskie oferują natomiast i Stojaki rowerowe, i kaski, i wszelkiego typu rowery – także te miejskie. Klasyczny góral jest natomiast kierowany do tych osób, które zamierzają jeździć po bardzo trudnych i wymagających terenach. Szukając idealnej kolarzówki, człowiek musi zastanowić się, po jakich drogach najczęściej będzie się przemieszczać.

Rower dopasowany do samego właściciela zawsze idealnie się sprawdzi. Każdy jego typ może być więc dobry i przydatny. Najważniejsze, by odpowiadał on po prostu tej osobie, która go zakupi.