Crossfit sprzęt i Sprzęt do jazdy konnej

Sprzęt do crossfitu i jazdy konnej

Crossfit i jazda konna stały się ostatnio modnymi formami aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednak żeby zajmować się nimi efektywnie i bezpiecznie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.
Jeżeli chcemy uprawiać crossfit sprzęt jest naprawdę bardzo szeroki w wyborze. Możemy zaopatrzyć się między innymi w hantle typu kettlebell, kółka gimnastyczne, bloki treningowe czy gryf olimpijski. Do ćwiczeń w domu będzie bardzo przydatna również odpowiednia mata treningowa. Komfort po treningu i wygodę dla naszych mięśni mogą zagwarantować nam rollery do masażu i piłki z kolcami do masażu.
Jeżeli preferujemy bardziej treningi na świeżym powietrzu i chcemy uprawiać jazdę konną będziemy musieli się zaopatrzyć w sprzęt do jazdy konnej. Bardzo ważne jest tutaj zarówno bezpieczeństwo jak i komfort naszej jazdy. Absolutną podstawą jest kask do jazdy konnej który uchroni nas przed urazami głowy. W kwestii wygody potrzebne będą odpowiednie bryczesy oraz buty do jazdy konnej czyli tak zwane sztyblety. Dla konia absolutną podstawą będzie oczywiście siodło.