Grudzień to niezwykły czas, w którym nie brakuje okazji do obdarowywania bliskich prezentami. Jedną z nich są Mikołajki, które są mniej zobowiązujące niż np. Wigilia i sprzyjają śmiesznym prezentom traktowanym z „przymrużeniem oka”. Głównym zadaniem upominków jest przecież sprawienie radości: zarówno obdarowanemu, jak i ofiarodawcy. Trafiony podarunek nie koniecznie musi być drogi czy praktyczny. Co więcej, większość osób bardziej ucieszą śmieszne prezenty na Mikołajki niż użyteczny podarunek „bez duszy”. Trafiony i dobrze wybrany upominek powinien wywołać uśmiech na twarzy i wprawić w dobry nastrój.

Śmieszne prezenty na Mikołajki – jak rozbawić i nie urazić

Śmieszne prezenty na MikołajkiPoczucie humoru to rzecz względna i trzeba być ostrożnym przy dobieraniu upominków o zabawnym charakterze. Na szczęście rynek oferuje wiele różnych produktów, które trafią w różne gusta. Śmieszne prezenty na Mikołajki należy dobierać z uwzględnieniem kilku elementów, które pomogą uniknąć nietrafionego zakupu:

  1. Wiek obdarowanego – zupełnie inne rzeczy rozbawią dziecko, nastolatka czy starszą osobę. Inny jest również charakter poczucia humoru, jakim można operować przy wyborze śmiesznego upominku. Dorosłą osobę można obdarować rzeczą, która operuje żartem erotycznym, natomiast zabronione jest to w przypadku upominków dla dzieci.
  2. Płeć – nie jest tajemnicą, że kobiety i mężczyźni mają trochę inne spojrzenie na wiele spraw, w tym posiadają odmienne poczucie humoru. Panowie mają trochę większy dystans do samych siebie i swoich niedoskonałości, dlatego dobierając śmieszne prezenty na Mikołajki dla mężczyzny może zdecydować się na coś, co będzie żartem wobec samego obdarowanego. Kobiety łatwiej jest urazić takim prezentem. Oczywiście jest to pewne uogólnienie i generalizacja, ale warto wziąć pod uwagę fakt, aby nie sprawić przykrości konkretnej osobie.
  3. Bliskość relacji – parterowi czy przyjacielowi dużo bezpieczniej jest podarować śmieszny prezent na Mikołajki, niż np. szefowi czy teściowej.

Śmieszne prezenty na Mikołajki – zrób to sam!

Dobry prezent powinien być wybrany z myślą o konkretnej osobie, dobrany pod nią. Wówczas jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że śmieszne prezenty na Mikołajki faktycznie rozbawią obdarowanego. Dobrym pomysłem jest wykonanie samodzielnie upominku, który będzie bardziej osobisty i dopasowany. Co można wykonać własnoręcznie?

  • Prezentację multimedialną, filmik, komiks czy album składający się z zabawnych zdjęć, wypowiedzi czy przejawów twórczości obdarowanego, np. nieudanym obrazem. Śmieszne prezenty na Mikołajki dają szansę, aby obdarować kogoś czymś niekoniecznie praktycznym, ale sprawiającym dużo radości.
  • Ciasteczka lub tort w zabawnym napisem lub nadzieniem „niespodzianką”.
  • List, opowiadanie czy wiersz, w których w zabawny sposób zostanie opisana obdarowana osoba

Śmieszne prezenty na Mikołajki – sprawdzone i zawsze zabawne pomysły

Jeśli nie masz czasu na tworzenie własnoręcznie upominku, możesz zdecydować się na którąś z gotowych propozycji. Sprawdzone i śmieszne prezenty na Mikołajki, to np.:

  • Bielizna z zabawnym nadrukiem, najlepiej pasującym do konkretnej osoby
  • Upominek o erotycznym charakterze, np. poduszka w kształcie piersi lub penisa czy antystresowa pierś (sztuczna!) do uciskania
  • Kubek z nadrukiem
  • Zabawkowy samochodzik do przewożenia piwa

Zabawnym akcentem będę oczywiście także wszelkie motywy nawiązujące do Świętego Mikołaja, np. sztuczna broda czy czerwony szlafrok z białym obszyciem ozdobiony śmiesznym nadrukiem czy wyhaftowanym napisem.

Zatem udanych i zabawnych Mikołajek!