Każdy marzy o tym, by pracować efektywniej, wydajniej, by się nie lenić tylko zaciskać zęby i wyciągać ze swojej pracy 120 %. To oczywiście piękna wizja, jednak pamiętać należy, że jest to wizja często mglista i bardzo daleka od rzeczywistości. W momencie, kiedy obiecujemy sobie, że będziemy pracować ciężej najczęściej nawet jeżeli zmotywujemy się tym na kilka chwil później nasz zapał ponownie znika. Co zrobić, aby zapał pozostał z nami na dłużej?

Przede wszystkim potrzebujemy dobrej motywacji – musimy naprawdę wiedzieć po co to robimy. Naszą motywacją nie musi być oczywiście chęć zmiany świata na lepsze. Wystarczy potrzeba zakupu nowej pralki. Ważne jednak, żebyśmy wiedzieli, że jest konkretny powód, dla którego to robimy.

Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest porządek, jeżeli wszędzie walają się segregatory firmowe, niedokończone notatki i mnóstwo innych, mało istotnych elementów, które tylko zawadzają nie ma się co dziwić, że nic nie możemy znaleźć. Przed rozpoczęciem pracy lepiej posprzątać.

Ostatnią rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę jest uśmiech – nie ma sensu, abyśmy siedzieli i męczyli się sami ze sobą. Uśmiech pomaga nam nie tylko przetrwać trudne chwile, ale jest zwyczajnie dobry na każdym etapie naszego życia.

Nie liczy się sama motywacja do pracy, ważne, abyśmy wiedzieli po co to robimy i zdawali sobie sprawę, że naprawdę chcemy to robić.