Pierwszy rowerek

Sport to zdrowie! Tak w ubiegłym wieku zachęcano do uprawiania sportów. I coś w tym jest, ponieważ takich haseł już nie ma, ale nadal zachęca się do intensywnego ruchu, promuje pewne dyscypliny sportowe.
Sport powoduje, że jesteśmy sprawniejsi, zdrowsi i mamy lepsze samopoczucie. Ale pamiętajmy nic na siłę, bo tylko wtedy sport ma sens gdy lubimy się ruszać. Aby nasze dziecko polubiło sport należy zachęcać je do czynnego wypoczynku już od najwcześniejszych lat. Małe dzieci chętnie próbują nowych rzeczy i kiedy uda im się osiągnąć jakiś sukces chętnie będą doskonalić umiejętności. Taką świetną dyscypliną, którą można zainteresować już paroletnie dziecko jest kolarstwo.
Pierwszy rowerek dla dziecka powinien być przede wszystkim kolorowy, by zainteresowany sam z samej ciekawości chciał go zobaczyć. Rowerki biegowe puky zdają się spełniać te oczekiwania. Jest to pojazd na dwóch lub czterech kółkach bez pedałów więc dziecko odpycha się od podłoża nóżkami, ramę ma w różnych kolorach, w dwukółkowych jest umieszczony podnóżek i posiada stopkę do ustawienia rowerka. Każdy jest zaopatrzony w hamulec. Rowerki czterokołowe przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, dwukołowe dla nieco starszych. Z pewnością atrakcyjny, kolorowy rowerek zainteresuje dziecko, które będzie chciało go wypróbować.
Dzieciom, które już wyrosły z rowerków biegowych warto kupić większy rowerek już na dwóch kółkach i z pedałami. Zazwyczaj te rowerki mają doczepiane boczne kółka, jeżeli mały kolarz jeszcze nie czuje się pewnie. Rowery dziecięce również produkowane są w wielu atrakcyjnych kolorach, mają doczepione przeróżne ozdoby, małe koszyczki na zabawki, dzwonek i hamulec.

Jeżeli mamy w planach zakup rowerka dla dziecka warto najpierw zrobić rekonesans po sklepach, które rowerki spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Pamiętajmy również, by zaopatrzyć dziecko w kask rowerowy. Jest to obowiązkowe wyposażenie każdego rowerzysty.