Rome: Caesar’s Will

Firma Montparnasse Multimedia zamierza wypuścić na rynek grę przygodową, osadzoną w realiach starożytnego Rzymu. Gra będzie przygodówką z grafiką w pełnym 3D, mnóstwem zagadek do rozwiązania, wieloma zwrotami w akcji i mroczną fabułą. Warto nadmienić, że sposób sterowania postacią nie będzie oparty na systemie point’n’click (np. w Vampire – Masquerade: Redemption), co w praktyce daje graczowi całkiem sporą swobodę ruchów.
Akcja gry dzieje się w rok po śmierci Cezara. Piękna Aurelia zostaje niesłusznie oskarżona o otrucie swego męża. Teraz do akcji wkraczasz Ty, graczu. Twe imię to Herkules (skądinąd niezbyt wyszukane). Masz od tej pory tylko jeden cel – uratować Aurelię.
Podczas gry w Rome, przyjdzie Ci rozwiązać jeden z najbardziej tajemniczych spisków, jakie kiedykolwiek zostały zawiązane w historii państwa rzymskiego. Droga do sukcesu usiana będzie wieloma niebezpieczeństwami. Spotkasz się z najbardziej znanymi osobami rzymskiego społeczeństwa: Markiem Antoniuszem, Brutusem, Cyceronem, Kleopatrą i wieloma innymi, znanymi Ci zapewne z lekcji historii, figurami. Jedni będą Ci przyjaźni, dla innych będziesz wrogiem. Od Ciebie zależało będzie, czy prawidłowo odgadniesz intencje osób, z którymi dane Ci będzie się spotkać.
Przed każdą rozmową będziesz mógł określić swoje nastawienie względem rozmówcy. Dzięki temu, możliwe będzie wchodzenie w zażyłe związki z rozmówcami lub zastawianie na nich pułapek. Rzymscy myśliciele znani byli z krasomówczych zdolności, co w grze także znajdzie swoje odzwierciedlenie. Osiągniesz sukces, jeśli nie dasz się zwieść wrogom.
W trakcie rozwoju akcji, nauczysz się zasad starożytnej polityki, rozwiążesz wiele intryg i spisków i zapewne zostaniesz wplątany w nowe. Samo życie :-))
Wszystkie lokacje w grze będą dokładnymi, trójwymiarowymi rekonstrukcjami autentycznych budowli i miejsc z obszaru rzymskiej metropolii. Odwiedzisz Świątynię Westy, Forum, ogrody Cezara, dom Cycerona i wiele innych. Wszystkie odwzorowane z największą dbałością o szczegóły.
Fanom przygodówek pozostaje zatem czekać, aż gra ujrzy światło dzienne. Miejmy nadzieję, że francuscy autorzy gry nas nie zawiodą.