Powszechnie uważa się, że psy są wspaniałymi i oddanymi przyjaciółmi ludzi. Nic więc dziwnego w tym, że w niemalże każdym domu znajduje się psiak. Poza zabawą, trzeba również wiedzieć, że pieski są dużą odpowiedzialnością. Wychowanie go jest poważnym zadaniem i tylko od nas zależy, jak pupil będzie się zachowywał. Poza obowiązkami ważna jest również zabawa, szczególnie dla szczeniaczków. W sklepach zoologicznych znajduje się mnóstwo zabawek dla psów. Właściciele psów muszą umiejętnie dobrać zabawkę do wieku oraz temperamentu swojego pupila. Warto poznać kilka wskazówek, które pomogą nam w wyborze właściwej zabawki.

Miękkie oraz gumowe zabawki dla psa

Rodzaje zabawek dla psówSą one najbardziej odpowiednie dla szczeniaczków. Małe pieski, podobnie jak najmłodsze dzieci na samym początku mają ząbki mleczne. Dlatego też gumowe i miękkie zabawki im nie zaszkodzą. Dodatkowo zabawki z takiego materiału usuwają kamień nazębny i pielęgnują dziąsła pieska. Tego rodzaju zabawki dla psa mogą mieć również specjalne wypustki, w które włożyć można ulubiony smakołyk psiaka. Z pewnością zachęci to go do zabawy oraz odwróci uwagę od butów.

Zabawki do rzucania, turlania i gryzienia

Te są szczególnie polecane starszym psom. Dzięki zabawkom dla psa do rzucania, czy też turlania pielęgnowane są jego podstawowe instynkty. Mogą one być twardsze, ponieważ zęby starszych psów są już odpowiednio ukształtowane. Te zabawki także mogą posiadać specjalne miejsca na smakołyki, dzięki którym piesek będzie zachęcony do zabawy nimi. Warto interesować swojego psa zabawkami, ponieważ zachowa dzięki nim radość oraz zdrowie.

Gumowe zabawki piszczące

Niemalże każdy pies uwielbia, kiedy jego zabawki piszczą. Większość właścicieli czworonogów nie przepada za tym dźwiękiem, ale czego się nie robi dla swojego wiernego przyjaciela. Z szerokiej oferty zabawek dla psów największą popularnością cieszą się piszczące kurczaki lub kaczki. Dostępne są również tenisowe, piszczące piłeczki. Te zabawki dla psa są o tyle bezpieczne, że nie są wypełnione gazem, a więc są mniej szkodliwe. Ciekawym rozwiązaniem są zabawki piszczące, które posiadają funkcję wyłączania dźwięku. To pozwoli odpocząć zmęczonym właścicielom.

Zabawki, które nie tylko bawią, ale również uczą

Dostępne są również specjalne zabawy, które rozwijają umiejętności psów. Polegają one na ukrywaniu smakołyków. Aby pies mógł je zdobyć, będzie musiał samodzielnie znaleźć rozwiązanie. Ukrywanie jedzenia pod kubkami, czy w innych miejscach nauczy psa otwierania, odkręcania, a nawet przesuwania dźwigni. Zabawki dla psa znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np: http://kiwizoo.pl/pies/zabawki-dla-psa/.