Podróżując tramwajem

Każdego dnia, podróżując tramwajem spotykamy wielu ludzi, czasem zamienimy kilka zdawkowych zdań, porozmawiamy o pogodzie, polityce czy bieżących wydarzeniach, ale nie zawsze tak się zachowujemy, zdarza się bardzo często, że odwracamy wzrok gdy tylko ktoś usiądzie obok nas, udajemy, że bardziej interesuje nas reklama w tramwajach niż to co dzieje się wokół.
Dlaczego tak jest, dlaczego wolimy zamykać się na ludzi, wolimy podziwiać w ciszy piękne kolorowe plakaty, bilbordy, reklamy, nie chcemy rozmawiać, nie szukamy kontaktu z drugim człowiekiem.
Każdy z nas ma czasem gorszy, bądź lepszy dzień, może wystarczyłoby kilka słów do drugiego człowieka, aby poprawić sobie i innym humor.
Bardzo częstym zjawiskiem zaobserwowanym w tramwaju jest nagminne słuchanie muzyki, nakładamy słuchawki na uszy i już możemy uciec od otaczającej nas rzeczywistości. Gdy ktoś siada obok nas, uciekamy wzrokiem w szybę, by nie być zmuszonym do rozmowy, podziwiamy, jaka to piękna reklama w tramwajach, barwna i kolorowa.
Tak, wiem reklama w tramwajach potrafi czasem wywrzeć na nas ogromne wrażenie, ale czy rozmowa z drugim człowiekiem nie byłaby lepszym sposobem na spędzeniu tych kilku chwil w tramwaju. Nie powinniśmy uciekać od kontaktu z drugim człowiekiem, to bardzo ważne byśmy potrafili budować prawidłowe relacje, komunikacja jest bardzo istotna w naszym życiu, dzięki niej możemy poznawać nowych ludzi, zawierać nowe znajomości, pozyskiwać nowe informacje. Nie powinniśmy się zamykać na otoczenie, musimy starać się być otwarci na drugiego człowieka.