Warta samochód zastępczy i PZU samochód zastępczy

Ubezpieczyciel a samochód zastępczy

Dla wielu kierowców samochód jest narzędziem pracy, dla innych natomiast stanowi istotny środek transportu. Nagły brak możliwości korzystania z samochodu w wyniku wypadku potrafi bardzo utrudnić zwykłe wydawałoby się, codzienne działania jak chociażby dostanie się do pracy, czy odwiezienie dzieci do szkoły. Stąd też wielkim udogodnieniem jest możliwość skorzystania z samochodu zastępczego.
Najczęściej wykorzystywaną opcją jest możliwość otrzymania samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy wypadku. Firma PZU samochód zastępczy oferuje właśnie na takich warunkach. Zatem, jeśli to my jesteśmy ofiarą wypadku to ubezpieczyciel sprawcy pokryje koszty wynajmu auta zastępczego. Ponadto firma ubezpieczeniowa Warta samochód zastępczy przyznaje również w ramach polisy autocasco, kiedy to na przykład nasze auto uległo awarii i potrzebujemy innego na czas naprawy danej usterki.
Jest to zatem wysoce dogodna możliwość, gdyż nawet jeśli samochód nie stanowi dla nas bezpośredniego źródła zarobku, to jednak jego brak stanowiłby znaczące utrudnienie np. w dojazdach do pracy.

źródło: serwis-finansowy.pl