Jeżeli szukasz oryginalnego upominku dla bliskiej ci osoby, która jednocześnie jest osobą głęboko wierzącą, ciekawą propozycją może być dobra książka. Co prawda proza chrześcijańska to rodzaj literatury niezbyt popularny w naszym kraju, ale coraz częściej tego typu książki możemy dostać w dobrze zaopatrzonych księgarniach, zwłaszcza w księgarniach określających się mianem księgarń katolickich lub chrześcijańskich. Przykładem dobrej literatury, która pozostaje głęboko zakorzeniona w wierze chrześcijańskiej, jest proza autorstwa Francine Rivers. Powieści tej amerykańskiej autorki cieszą się dużą popularnością na całym świecie i to nie tylko ze względu na ich uniwersalne przesłanie, ale także z uwagi na zaprezentowany w nich styl i urzekające historie, które nie pozwalają oderwać się od raz rozpoczętej lektury.

Proza chrześcijańska – fantastyczny pomysł na prezentDla osób, które szukają powieści poruszających ważne aspekty wiary, dotykających istotnych kwestii moralnych i codziennych problemów naszego życia, proza Francine Rivers będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jej powieści są zawsze głęboko zakorzenione w wierze, w bezpośredni sposób nawiązują do wielu znanych przypowieści biblijnych, zwykle przedstawiając je w bliższej naszym czasom konwencji. Problematyka dotyczy znanych od wieków kwestii moralnych, ale przedstawionych nam w nieco inny, bardzo przystępny dla przeciętnego odbiorcy sposób. Jej literatura to uniwersalne przesłanie o sile wiary, która nadaje naszemu życiu sens, daje nam odwagę do podejmowania nowych wyzwań i radzenia sobie z codziennymi problemami, które w innej sytuacji potrafią nas zupełnie przygnieść i stłamsić.

Francine Rivers jest autorką kilkunastu powieści typowo chrześcijańskich, a także wielu powieści romantycznych, tworzonych w pierwszym okresie swojej twórczości, w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Za swoją twórczość została wielokrotnie wyróżniona i nagrodzona. Otrzymała m.in. Złoty Medal Amerykańskiego Ewangelicznego Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Wydawców, jest także laureatka Rita Award i wielu innych prestiżowych konkursów literackich.

Powieści Francine Rivers mogą stać się doskonałym prezentem dla każdej kobiety, która lubi klasyczne romanse lub dla osoby szczególnie religijnej, która szuka pocieszenia i siły w wierze oraz w Bogu. Wiele pozycji tej autorki zostało przetłumaczonych na język polski i jest dostępnych w publicznej sprzedaży. Wystarczy znaleźć księgarnię, która zajmuje się sprzedażą literatury katolickiej lub dowolnie inną dobrze zaopatrzona księgarnię internetową, z obszernym działem literatury kobiecej.