Dbanie o smukłą sylwetkę i dobrą kondycję to nie tylko kwestia mody, ale przede wszystkim troska o własne zdrowie. Trenujemy z różnych powodów- aby schudnąć, utrzymać wagę, wyrzeźbić ciało, poprawić kondycję, wzmocnić siłę mięśni. Bez względu na motywację, która nami kieruje, aktywność fizyczna dawkowana w rozsądnych porcjach zawsze wpływa pozytywnie na ogólny stan organizmu. Warto też zachęcać innych do ruszania się dając dobry przykład. Na początek możemy zrobić odpowiedni prezent, który z pewnością pomoże wreszcie pozbyć się wszystkich wymówek.

Hantle

Prezenty zachęcające do aktywnościHantle są świetnym wstępem do „zaprzyjaźnienia” się z aktywnością fizyczną. Nie wymagają żadnych dodatków, stroju, karnetów – trenować można we własnym domu. Hantle mogą być wykorzystywane wszechstronnie, wspaniale wytrenują bicepsy, mięśnie czworoboczne, tricepsy, a także mięśnie klatki piersiowej. Waga ciężarków musi być dostosowana do możliwości danej osoby i jej stanu zdrowia. Najbardziej trafionym prezentem będzie zestaw akcesoriów, np. po dwie sztuki z różnych kategorii wagowych. Podobnie jak kettlebell, hantle zajmują niewiele miejsca, dlatego mogą być przechowywane w szafie lub pod łóżkiem.

Mata

Mata to element, który przyda się podczas różnych treningów- w czasie ćwiczeń na rozciąganie, podczas robienia „brzuszków”, a także w trakcie zajęć jogi. Mata daje przyjemne uczucie miękkości, a jednocześnie nie utrudnia ruchów.

Kettlebell

Kettlebell to odważnik w charakterystycznym kształcie kuli z wygodnym, szerokim uchwytem. Ciężarek nadaje się dla każdego, kto chce wzmocnić różne mięśnie- ramion, ud, pośladków, brzucha. Kettlebell świetnie wzmacnia mięśnie pleców, trzeba tylko uważnie i starannie wykonywać ćwiczenia. Jest polecany zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Tego typu ciężarki były bardzo popularne na początku XX wieku, dlatego odważniki nawiązują swoim wyglądem do tych sprzed lat. Ich ciekawy design jest kolejnym plusem.

Twister

Podobnie jak hatle i kettlebell, twister nie zajmuje dużo miejsca, dlatego możemy go sprezentować bez obawy, że będzie zawadzał w domu. Twister to dobry pomysł na upominek dla osób, które bezustannie próbują zadbać o rejony brzucha i talii. Taki prezent z pewnością ich zmotywuje i pomoże wyrobić upragniony sześciopak.

Skakanka

Skakanka to zdecydowanie najprostszy i najmniejszy element, jaki pomoże ruszyć się z fotela. Skakanka nie jest bynajmniej domeną małych dziewczynek. Za jej pomocą trenują najwięksi bokserzy, którzy wzmacniają w ten sposób kondycję, mięśnie nóg i brzucha. Dobra skakanka nie może być zbyt lekka, w przeciwnym razie nie będzie się kręcić. Na rynku są dostępne także modele, które posiadają licznik wykonanych skoków.