Wigilia to czas, w którym każdy z nas zamienia się w Świętego Mikołaja. Poszukiwania najlepszych prezentów niektórzy rozpoczynają już w listopadzie, a im bliżej tej magicznej daty, tym gorączka zakupów rośnie. Łatwo wtedy zapomnieć o rozsądku i zatracić się w zakupach. Wielu ludzi stara się podarować upominek nie tylko najbliższym, ale również dalszym krewnym i znajomym, np. kolegom z pracy. Lista osób, którym miło jest dać nawet drobny prezent świąteczny potrafi być naprawdę długa. Co zrobić, aby sumiennie wywiązać się z roli Świętego Mikołaja i nie zbankrutować? Wystarczy poszukać ciekawych, jednocześnie tanich upominków. Sprawdźmy, jakie prezenty świąteczne do 20 zł dla mężczyzn można znaleźć w naszych sklepach.

Prezenty świąteczne do 20 zł dla smakosza

Prezenty świąteczne dla mężczyzny do 20 złWielu mężczyzn to łasuchy. Miłym prezentem, jaki można sprawić za 20 zł smakołyki. Niekoniecznie musi to być popularna bombonierka. Bardziej oryginalne propozycje, to:

  1. Zestaw herbat lub kaw – w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży herbat i kaw bez problemu można kupić ciekawą i unikalną mieszankę na wagę. Wiele z nich odznacza się pięknym i kuszącym aromatem i bogactwem smaków, wśród których można znaleźć te z nutą świątecznych zapachów.
  2. Orzechy (lub np. migdały) w czekoladzie – kupione na wagę i ładnie zapakowane to elegancki i jednocześnie tani prezent świąteczny.
  3. Przysmaki z jarmarków świątecznych – w wielu miastach w okresie bożonarodzeniowym organizowane są jarmarki, na których można kupić typowo świąteczne lub regionalne przysmaki, np. miód, oscypek, nalewki, pierniki. Na pewno ucieszą one wielu mężczyzn. Przed wybraniem się na taki festyn warto zrobić listę osób, dla których chce się kupić tanie, ale trafione prezenty świąteczne i przeglądać oferty straganów pod jej kątem.

Prezenty świąteczne dla mężczyzny – upominek dla myśliciela

Mężczyźni lubią czasami się wyciszyć, pomilczeć i zostać sam na sam ze swoimi myślami. Prezent świąteczny może być do tego pretekstem. Jaki upominek do 20 zł pomoże się zrelaksować i wyciszyć?

  1. Kostka Sudoku – to połączenie popularnej kostki Rubika i łamigłówek sudoku. Zamiast kolorowych kwadratów znajdują się na niej cyfry.
  2. Książki – to klasyczne, ale zawsze miłe prezenty świąteczne. Kwota 20 zł zawęża możliwość wyboru, ale na szczęście jest wiele promocji, a z pomocą przychodzą również księgarnie działające na zasadach outletów.

Prezenty świąteczne do 20 zł dla fana gadżetów

Wielu mężczyzn to gadżeciarze. Oto kilka pomysłów upominków, które ucieszą miłośnika pomysłowych sprzętów:

  1. Termometr do sprawdzania temperatury wina – idealny dla sommeliera-amatora.
  2. Ceramiczny stojak na okulary – designerski upominek dla mężczyzn, którzy nigdy nie pamiętają, gdzie odłożyli swoje okulary.
  3. Teleskopowa latarka z magnesem – prezenty świąteczne dla fana gadżetów mogą mieć praktyczny wymiar. Taka mała latarka zmieści się nawet w ciasnych miejscach, a dzięki magnesowi pomoże odnaleźć zaginione metalowe śrubki i inne męskie zguby.