Zakup prezentu ślubnego jest niebywale trudny, szczególnie jeśli chcemy dać parze młodej coś, co będzie dla nich pamiątką na wiele lat. Jest wiele uniwersalnych prezentów, które sprawdzały się kiedyś i sprawdzać będą się jeszcze przez długie lata. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym prezentem oczywiście jest gotówka. Jednak osoby, które nie chcą dać parze młodej koperty stawiają przed sobą dużo trudniejsze zadanie.

Wybierając prezent dla pary młodej kieruj się przede wszystkim rozsądkiem i naszą listą prezentów, które już dawno wyszły z mody, dzięki temu unikniesz rozczarowania pary młodej.

Prezenty ślubne, które wyszły z modyPościel – najczęściej i najchętniej dawany prezent przez starsze ciotki. Kiedyś, kiedy pościel była dobrem luksusowym, taki prezent był jak najbardziej pożądany. Jednak te czasy odeszły na dobre, a pościel stała się zwykłym przedmiotem codziennego użytku, którą w każdym sklepie można kupić za grosze. Oczywiście są zestawy bardzo dobrej jakościowo pościeli, które kosztują bardzo dużo, ale czy jest to prezent bez którego para młoda nie może się obyć, albo czy znamy dokładny rozmiar łóżka, na którym śpią młodzi małżonkowie? Jest to upominek bardziej problemowy niż przydatny, dlatego już spory czas temu wyszedł z mody, miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.

Drobny sprzęt AGD – jeszcze kilka lat temu większość par młodych po weselu otwierała przydomowy bazarek i sprzedawała odkurzacze, miksery, mikrofalówki i żelazka. Takie prezenty dawali i młodzi i starzy, którym wydawało się, że taki sprzęt jest najlepszym rozwiązaniem, bo zawsze się przyda. Owszem odkurzacz przyda się w każdym domu, ale na pewno nie pięć sztuk, w końcu większość gości przy wyborze prezentu kieruje się praktyczną kategorią i kupują dokładnie takie same upominki. Dlatego też od pewnego czasu kupowanie AGD jest po prostu niemodne. Poza tym jest to kategoria prezentów, w której można zaliczyć niezłą wtopę.

Obrazy i rzeźby – są to upominki po pierwsze niemodne, a po drugie bardzo niechciane. Być może jedynie koneserzy sztuki będą zachwyceni upominkiem w formie jakiegoś światowego malarskiego dzieła. Jeśli wybieramy się na wesele pary młodej, która ze sztuką ma niewiele wspólnego w żadnym wypadku nie powinniśmy zdecydować się na zakup obrazu, czy rzeźby. Przede wszystkim kupując obraz trzeba się na tym znać, zwykły obrazek zakupiony w pierwszym lepszym sklepie będzie zwyczajnie niesmacznym prezentem. Kolejną sprawą jest to, że nie powinniśmy na siłę dekorować mieszkania pary młodej, nawet jeżeli uważamy ich za kompletne bezguścia, ich mieszkanie to ich teren i przede wszystkim oni powinni się w tym miejscu dobrze czuć.

Kosmetyki – największa prezentowa zmora. W żadnym wypadku nie powinno się wręczać kosmetyków w formie upominku z jakiejkolwiek okazji, szczególnie jeśli jest to ślub. Nawet jeśli planujemy kupić modny zestaw drogich kosmetyków powinniśmy z tego zrezygnować. W sklepach dostępna jest cała masa perfum i innych pachnących substancji, które i panna młoda i pan młody mogą kupić sobie sami. A kupienie modnych perfum wcale nie oznacza modnego prezentu.

Wpis powstał dzięki wiedzy ekspertów z serwisu WnetWesele.pl.