Jeśli masz w rodzinie kogoś w nastoletnim wieku, z pewnością zastanawiasz się, jak dobrać prezent gwiazdkowy tak, by młodemu człowiekowi się naprawdę spodobał. Nie jest to łatwa rzecz.

Prezenty gwiazdkowe dla nastolatkówMłodzież jest różna, ma różne zainteresowania. Dziewczynki w tym samym wieku znacznie różnią się charakterologicznie od chłopców w tym samym wieku. Jedno jest pewne: musisz przeprowadzić jak najbardziej wnikliwy wywiad. Nie ma wyjścia – musisz dowiedzieć się jak najwięcej o obdarowywanym, bez względu na to, czy jest to Twoje dziecko, czy może kuzyn albo wnuk. Pamiętaj, że jedenastolatkowi spodoba się coś innego niż siedemnastolatkowi. Prezenty takie jak para skarpet lub piżama albo koszula raczej nie przypadną im do gustu. Jeśli uważasz, że pieniądze pod choinką to nie prezent, mamy dla ciebie kilka propozycji, które możesz wykorzystać:

  1. Komiks – to bardzo dobry pomysł na prezent świąteczny. Obecnie na rynku są dostępne przeróżne rodzaje komiksów. Od tych z super bohaterami, przez mangę, do powieści graficznej. Dla każdego coś miłego. Jest to coś innego niż zwykła książka, a jednak komiks rozwija wyobraźnię młodego człowieka.
  1. Kurs językowy – być może nastolatek z Twojej rodziny od dawna jest zafascynowany Dalekim Wschodem lub innym zakątkiem świata i chciałby go bliżej poznać? Może ma zacięcie do języków obcych? Dobrym prezentem może być kurs językowy, np. japońskiego lub mandaryńskiego.
  1. Akcesoria do malowania – jeśli Twój nastolatek, któremu wybierasz prezent gwiazdkowy jest artystycznie uzdolniony, z pewnością spodoba mu się chociażby płótno z farbami do malowania. Możesz też zakupić sztalugi, jeśli jeszcze ich nie posiada. Warto rozwijać talenty młodych ludzi!
  1. Deskorolka – może ma już rower, a chciałby spróbować pojeździć na tak modnej ostatnio w większych miastach deskorolce? Ten prezent może mu się spodobać.


  1. Słuchawki do słuchania muzyki – jeśli chodzi cały czas z słuchawkami na uszach i nie może oderwać się od muzyki, z pewnością taki prezent mu się spodoba. Na rynku obecnie dostępne są różne rodzaje słuchawek, z możliwością ich personalizacji, doboru odpowiedniego koloru.
  1. Gra komputerowa lub planszowa – to pierwsze to wybór bardziej oczywisty, gdyż większość obecnych nastolatków gra w gry komputerowe na konsoli lub komputerze. Jednak gry planszowe są obecnie równie ciekawe. Może i jemu/jej się spodobają?
  1. Kosmetyczka pełna kosmetyków – to prezent zdecydowanie dla starszej nastolatki. Wybór jest ogromny.
  1. Aparat – lustrzanka cyfrowa – być może ów nastolatek do tej pory robił zdjęcia jedynie przy pomocy iPhone’a, jednak warto chyba sprezentować mu (szczególnie, jeśli jest zainteresowany fotografią) bardziej profesjonalny sprzęt. Na początku nie musi być to coś bardzo drogiego, wystarczy podstawowa wersja lustrzanki cyfrowej.
  1. Dizajnerski zegarek – obecnie młodzież coraz bardziej przywiązuje wagę do swojego wyglądu i ubioru. Możesz zakupić jej/jemu zegarek z podobizną ulubionego bohatera kreskówki lub z innym, ciekawym motywem.
  1. Kurs wspinaczkowy – to prezent dla bardziej odważnych i rządnych przygód nastolatków. Taki prezent jest nietuzinkowy i z pewnością się spodoba młodemu wulkanowi energii. W większych miastach zlokalizowane są ściany wspinaczkowe, można zapisać się kiedykolwiek. Często przy takich obiektach działają również kluby miłośników wspinaczki.