Prezenty firmowe B2BWybór prezentu firmowego nie powinien być kwestią przypadku. Jeśli zostanie odpowiednio dopasowany do potrzeb i oczekiwań odbiorcy, wówczas nie tylko wywrze pozytywne wrażenie, ale również utrwali relacje biznesowe. Warto zatem poświęcić trochę czasu na wybór takiego upominku, który okaże się skutecznym narzędziem podtrzymującym więzy firmowe.
Jednak jak pokazują statystyki, wybór gadżetów upominkowych bardzo często jest kwestią przypadku. Do zadania podchodzimy rutynowo, mało skutecznie. Zamawiane podarunki najczęściej dotyczą artykułów biurowych lub elektronicznych. A zatem, wiele firm zasypywanych jest tego rodzaju prezentami firmowymi, nie powodując wrażenia utożsamienia z osobą obdarowującą.Jaki zatem upominek jest godny rozważenia? Mile widzianą propozycją są artykuły kuchenne. Nie ulega wątpliwości, że prezenty firmowe do zastosowania w pomieszczeniach kuchennych okażą się nie tylko funkcjonalnym, szalenie praktycznym dodatkiem, ale również podarunkiem, który nie będzie wiązał się z miejscem pracy, ale spowoduje wrażenie zapamiętania. Budowanie skojarzenia z firmą obdarowującą jest o tyle prostsze, iż jest małe prawdopodobieństwo, że gadżet ulegnie zagubieniu, tak jak jest to często zauważalne w przypadku artykułów biurowych. To jednak nie koniec korzyści. Podarowanie akcesoriów kuchennych niesie za sobą jeszcze jeden atut. Mianowicie firma, która zdecyduje się na takie prezenty firmowe, będzie postrzegana jako innowacyjną, rozwiniętą technologicznie. Wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo utrwalenia silniejszych więzów partnerskich, co w branży firmowej jest rzeczą szalenie istotną. Równie ciekawą propozycją na prezenty firmowe  B2B są grawerowane kosze upominkowe. Wypełnione luksusowymi słodkości i innymi specjałami z pewnością na długo zapiszą się w pamięci obdarowanego. Inną alternatywą jest kosz z ekskluzywnymi alkoholami z komplementującymi całość wytrawnymi dodatkami.
Musimy jednak pamiętać, że nawet najbardziej atrakcyjny upominek firmowy straci na wartości, jeśli będzie wręczony w niezbyt estetycznej formie. Dlatego tak ważne jest ładne opakowanie, aby wywołać jak najlepsze wrażenie. Rodzi się jeszcze pytanie, jak nie popełnić nietaktu, wręczając lub odbierając prezenty firmowe? Przede wszystkim istotnym czynnikiem jest wyeliminowanie przypadkowości. W każdym przypadku musimy wiedzieć, komu i co ofiarowujemy. Znajomość tych zasad w dużej mierze zabezpieczy nas przed faux pas.