Kupowanie prezentu dla dziecka nie powinno być trudne, o ile jednak nie jest to niemowlę. Okres niemowlęcy to czas, kiedy samo dziecko nie bardzo może docenić tego, co zostało mu podarowane, więc przyjęło się, że z okazji na przykład chrzcin kupuje się coś, co okaże się przydatne rodzicom podczas pielęgnacji ich maleństwa.

Prezenty dla niemowlakówPierwszym, dość specyficznym przykładem na prezent dla dziecka mającego kilka tygodni – miesięcy, są… pieluszki. Najlepiej w dużych, promocyjnych pudłach, o jak największej ilości pieluch w środku. Pieluchy to jeden z większych wydatków dla rodziny małego dziecka, dlatego ich kupno zawsze jest pewnym odciążeniem.

Jeśli myślimy o czymś równie praktycznym, możemy podarować rodzicom kartę do sklepu z artykułami dla dziecka. Wtedy zyskamy pewność, że dziecko dostanie rzeczywiście coś, czego naprawdę potrzebuje.

Innym pomysłem na prezent dla dziecka w tym wieku są kocyki. Ładny, miękki kocyk, w kolorowy wzór lub z jakimś dodatkiem w postaci maskotki przyda się zawsze.

Czymś, z czego skorzysta już samo dziecko, są zabawki interaktywne. Chociaż zapewne wywołują nerwowy odruch u wszystkich wokoło, którzy muszą znosić powtarzające się dźwięki, melodie czy rozbłyski światła, to jednak u samych dzieci budzą bardzo pozytywne uczucia. Trudno wyobrazić sobie, żeby niemowlak nie uśmiechnął się na ich widok. W większości przypadków będzie to więc bardzo udany podarunek, choć na wszelki wypadek warto zapytać rodziców, jak dziecko reaguje na takie bodźce i czy jednak się ich nie boi.

Kolejny, uniwersalny pomysł, to drewniane klocki, które dobiera się do wieku dziecka. Te dla niemowląt mają duże części i mniejsze krawędzi. Z początku nie służą nawet jako podstawa do układania budowli, a bardziej jako gryzak. Na właściwą zabawę przyjdzie jednak czas. To sprawia, że klocki są prezentem, z którego korzystać będzie się nawet przez kilka kolejnych lat. Wybierając je warto tylko zwrócić uwagę, by rzeczywiście wykonane były z ekologicznego drewna i posiadały wszelkie niezbędne atesty, zaświadczające, że nadają się do zabawy dla małych dzieci.

Więcej pomysłów znajdziesz na http://www.e-prezent.pro