Dziecko w wieku szkolnym warto zachęcić do napisania listu do świętego Mikołaja, w którym wyjawi swoje marzenia. Utrafienie w gusta szkolniaków, dla których najważniejsza jest opinia kolegów, to niezwykle trudna sprawa. Zapewne też wszyscy nie raz słyszeliście rodzinną anegdotkę, w której dziecko kategorycznie twierdziło, że ubrania to nie są prezenty! Przechwycenie mikołajowej poczty zapewni nam informacje na temat idoli, z wizerunkiem których można wybrać prezenty dla dzieci w wieku szkolnym i na pewno zyskają nie tylko zachwyt obdarowanego, jak i aprobatę jego kolegów. Co jednak, jeśli nie mamy takiej możliwości, a święta za pasem? Zapraszam do lektury najgorętszych w tym roku prezentów dla dzieci w wieku szkolnym.

Prezenty dla dzieci w wieku szkolnym – nauczanie początkowe

Prezenty dla dzieci w wieku szkolnym – sprawdzone pomysłyUczniowie, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę ze szkołą na pewno wciąż będą cieszyć się z zabawek. Tor, po którym ulubione autka będą zjeżdżać z zawrotną prędkością lub przyjazny stworek Furby na pewno pozwolą odpocząć od szkolnej dyscypliny. Wśród prezentów dla dzieci w wieku szkolnym nie może też zabraknąć przyborów szkolnych z ulubionymi bohaterami kreskówek. Długopisem z superbohaterem pomoże z przyjemnością zapełniać zeszyty w trzy linie pierwszymi literkami zaś ołówek z gibającym się na końcu przesłodkim kotkiem w mig pomoże uporać się z mnożeniem w słupkach. Teraz, kiedy wiemy, że dziecko już umie czytać możemy śmiało podarować mu książkę. Całe pokolenia zaśmiewały się nad Dziećmi z Bullerbyn czy Fizią Pończoszanką. Jednak, by uczeń poczuł się ważny możecie rozważyć popularnonaukowe pozycje z ciekawostkami rozwiewające wątpliwości, czy marchewki pomagają widzieć w ciemności lub wyjaśniające dlaczego pingwinie łapki nie przymarzają do lodu.

Prezenty dla dzieci w wieku szkolnym – starsze klasy podstawówki

Dla zabieganych starszaków prezenty powinny przede wszystkim pozwolić się odstresować po szkole i zajęciach dodatkowych. To dla nich stworzono kultowe planszówki typu Monopoly czy Twister. Dla dziewczynek zaś polecam wybrać zestaw do produkcji biżuterii, które rozwijają kreatywność. Obecnie na topie są bransoletki plecione z gumek, jednak w sklepie można znaleźć też koraliki lub błyszczące dżety, z których mała modnisia wyczaruje unikalną biżuterię. Każdego chłopca zainteresują zaś składane modele statków lub samolotów. Zachwycającym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku szkolnym jest sterowany balon-ryba, który nie tylko porusza się do przodu i na boki, ale również w górę i w dół, co pozwala swobodnie wprowadzić go po schodach. Molom książkowym powinien się spodobać książka prawdziwego chłopaka pt. 101 rzeczy, które musisz zrobić zanim dorośniesz.

Prezenty dla dzieci w wieku szkolnym – gimnazjaliści

Każda gimnazjalistka ucieszy się z kosmetyków udających łakocie: balsam do ust o smaku wiśniowej muffinki, czekoladowy mus do ciała, czy kokosowa maseczka zachwycą zapachem i pozwolą nastolatce poczuć się dorośle. Podobnie będzie z biżuterią typu hand-made obecną na każdym przedświątecznym jarmarku. Filcowe broszki, czy wisiorki z dowolnie wybraną grafiką zadowolą nawet najbardziej wybredną strojnisię. Niezależnie od płci dobrym prezentem dla dzieci w wieku szkolnym będą książki. Najbardziej neutralne, gdy nie znamy gustu obdarowywanego będą biografie kulturowych idoli, dzienniki podróżników czy popularna ostatnio fantastyka. Dla moli książkowych można pokusić się o zakup latarki do czytania – niewielkiej lampki z klipsem do zaczepienia na okładce, która się przyda do czytania w autobusie lub do czytania pod kołdrą. Jeśli zaś obdarowany to gadżeciarz na pewno przypadną mu do gustu rękawiczki do ekranu dotykowego – prezent praktyczny i nowoczesny.