Znalezienie dobrych pomysłów na prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnym to nie lada gratka, zwłaszcza jeśli samemu nie ma się dzieci w tym wieku. W sklepach można dostać oczopląsu od kolorowych kartoników z plastikową zawartością oraz armii pluszaków wołającej: wybierz mnie, zawsze mnie chciałeś! Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i pomyśleć o potrzebach i zainteresowaniach dziecka. Malec w wieku przedszkolnym jest ciekawy świata i idealny prezent dla niego powinien zaspokajać jego głód wiedzy oraz pasje. Pamiętajmy też, że idealny prezent zajmuje na wiele długich minut oraz rozwija wyobraźnię odrywając dziecko od ekranu telewizora czy komputera.

Prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnym – mały lekarz vs. mały kucharz

Prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnym [POMYSŁY]Obecnie swój renesans przeżywają zestawy typu mały inżynier. W sklepach internetowych można spotkać zestawy drewnianych płytek, z których dziecko może stworzyć koparkę czy inny pojazd. Dla przedszkolnych amatorów budownictwa przygotowano zaś nie lada gratkę: klocki Teifoc. Jest to zestaw miniaturowych, ceramicznych cegiełek wraz z cementem, do którego wystarczy dodać nieco wody i wybudować własny dom według planu. Hitem całodziennych zabaw jest też zestaw-lekarz, oswajający malucha ze wizytami w przychodni. Z mody zaś nigdy nie wychodzi porządny zestaw miniaturowych garnków i plastikowa kuchnia gazowa.

Prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnym na długie wieczory

Dla dzieci w tym wieku świetnym pomysłem będzie też książka z bajkami lub wierszykami, by wieczorami przytulony do rodzica kilkulatek mógł spokojnie zasnąć. Czytanie książek pobudza wyobraźnię przedszkolaka oraz wzbogaca jego słownictwo. Odpowiednio dopasowane bajki pomagają też socjalizować dziecko oraz rozwiązywać problemy z rówieśnikami.

Idealnym pomysłem na prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnym są też kolorowanki. I jeśli myślicie, że kontur na szarym papierze załatwi sprawę to jesteście w błędzie. Teraz na topie są kolorowanki z naklejkami. Zaś dla małych artystów możecie kupić kredki akwarelowe, które po pomalowaniu kartonu w fantazyjne wzory należy zamalować pędzelkiem zwilżonym wodą. To dopiero przednia zabawa!

Wielu dzieciom w wieku przedszkolnym spodobają się też proste gry planszowe, dzięki którym długie, zimowe popołudnia nie będą się ciągnąć w nieskończoność. A radość z powodu wygranej zawsze jest bezcenna. Poszukajcie takiej, w której głównym bohaterem jest ulubieniec obdarowywanego. Jeśli tego nie wiecie świetnym pomysłem na prezent dla przedszkolaka jest Farmer, który od lat zdobywa serca dzieci lub dla starszych maluchów, gry zręcznościowe typu Reflex.

Klasyczne prezenty dla dzieci w wieku przedszkolnym

A może postawić na klasykę? Wszystkie małe piękności mają szeroko rozwinięty instynkt macierzyński dla wszelakich lalek, misiów i innych pluszowych dzieci. O ile tych jest zawsze w domu zatrzęsienie, o tyle o dobry wózek dla mięciutkiego przychówku trudno. Dla małych elegantek warto pomyśleć o Barbie, która od lat cieszy się popularnością. W przypadku chłopców warto zastanowić się nad zakupem zestawu klocków, z których według instrukcji, można wyczarować różne cuda. Jeśli w dziecku nie drzemie żyłka budowniczego można podarować mu figurkę superobohatera, z którym się utożsamia. Chłopcy w wieku przedszkolnym na pewno ucieszą się też z kolejnego samochodu do kolekcji. Z zabawkowymi autami jest tak samo jak z pluszakami i lalkami w przypadku dziewczynek – nigdy ich zbyt wiele, więc to kolejny trafiony pomysł na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym.