Pamiętasz, jak w ubiegłym roku gorączkowo sprawdzaliście pudełka z zabawkami szukając oznaczenia, czy prezent nadaje się dla dziecka do 3 lat? Wybraliście najbardziej edukacyjną wśród zabawek, a maluch po kilku chwilach rzucił ją w kąt. Lub wręcz przeciwnie, kupiliście najbardziej kolorową, świecącą i grającą zabawkę w sklepie, a obdarowany co chwilę domagał się ponownego uruchamiania melodyjki, czym wywołał u babci migrenę, zaś dziadek co i rusz wychodził na papierosa? Pamiętajmy, że wciąż istnieją zabawki nie wydające dźwięków, ale za to uruchamiają wyobraźnię tłumioną przez telewizję. Więc jakie prezenty dla dzieci do 3 lat będą najlepsze? Zapraszam na krótki przewodnik po świecie dziecięcych zabawek.

Prezenty dla dzieci do 3 lat – must have

Prezenty dla dzieci do 3 lat, czyli przewodnik po świecie zabawekNiezależnie czy obdarowany to chłopczyk czy dziewczynka dobrym prezentem dla dziecka do 3 lat będą klocki. Obecnie można wybierać pomiędzy kolorowymi i plastikowymi, podobnymi do Lego, ale powiększonymi z myślą o malutkich rączkach i eliminacji ryzyka połknięcia oraz ekologicznymi, drewnianymi o geometrycznych kształtach. Nie ważne jakie wybierzecie – zabawa będzie przednia, bo można z nich zbudować zarówno prostą wieżę, jak i bardziej wyrafinowany samochód czy dom, zgodny z wyobraźnią malucha.

Prezenty dla dzieci do 3 lat – ekologia jest modna

Zresztą nie tylko klocki to gwarancja udanego prezentu dla dzieci do 3 lat. Ostatnio na polskim rynku pojawiło się wiele sklepów internetowych oferujących eko-zabawki. Ich idea jest prosta: wyprodukowane jak najmniejszym kosztem dla środowiska i uruchomienie wyobraźni. To ostatnie jest niezwykle ważne od najwcześniejszych lat, a bardzo często zabijane przez elektroniczne urządzenia, w których przyciśnięcie jednego guzika to cała zabawa. Fajnym pomysłem może być domek z tektury, któremu, przy pomocy rodziców, dziecko może pomalować ściany według własnych marzeń. Inną twórczą zabawką jest tablica i kreda, które zostaną z maluchem dopóki nie pójdzie do przedszkola. Bez nich chyba ciężko wyobrazić sobie dzieciństwo.

Prezenty dla dzieci do 3 lat – klasyka się nie starzeje

Jeśli dostaliście już zawrotu głowy od nowoczesnych i modnych propozycji wróćmy wspomnieniami do naszego dzieciństwa. Każdy z nas musiał mieć symbol dzieciństwa – konika na biegunach, na którym pędził przed siebie. Dziś zamiast konika można mieć owcę lub tygrysa, ale to będzie nadal idealny prezent dla dziecka do trzech lat. Innym hitem niezależnym od płci obdarowanego zawsze jest rowerek. Współczesne, kolorowe trójkołowce wyposażone są w wygodne siedzisko zabezpieczone barierką oraz rączkę, za którą rodzic prowadzi pojazd i nim kieruje. Podobnie będzie ze szmacianą lalką czy zestawem farmerskim, obowiązkowo z traktorem i dużą ilością zwierząt.

Prezenty dla dzieci do 3 lat – kąpiele pełne frajdy

Kilkuletnie maluchy uwielbiają kąpiele z wanną pełną zabawek, dlatego kolejną propozycją na prezenty dla dzieci do 3 lat są dmuchane książeczki lub piankowe zabawki, które unoszą się na wodzie i sprawiają, że nawet płukanie włosów nie jest straszne. A prezent ucieszy nie tylko malucha, ale również jego rodziców.

Prezenty dla dzieci do 3 lat – idol do poduszki

Jeśli zaś myślicie o podarowaniu najlepszego przyjaciela, który będzie dzielić z maluchem smutki oraz odganiać złe sny to warto zainteresować się, jakie bajki lubi dziecko i zamiast zwyczajnego misia, który choćby był najpiękniejszy nigdy nie będzie Zygzakiem Mcqueenem, Świnką Peppą czy Kubusiem Puchatkiem. Pamiętajmy, że prezent dla dziecka ma być spełnieniem jego, a nie naszych, marzeń.