Wciąż poszukujemy nowych pomysłów na aranżację wnętrz. Chętnie sięgamy po ciekawe rozwiązania, szukamy inspiracji w przeszłości, klasyce, dawnych trendach. Czasami dana stylistyka jest wymuszona np. przez charakterystyczny sposób budowania domu, ograniczenia budżetowe, czy metraż mieszkania.

Prezent w stylu industrialnymOd niedawna na topie jest styl industrialny- charakterystyczny, dla zdecydowanych i bardziej odważnych osób. Industrializm jest dość surowy, pełen metalu, cegieł. Przede wszystkim ma się kojarzyć ze starymi fabrykami. Dodatki do wnętrz inspirowane tym stylem są minimalistyczne, ale jednocześnie ekskluzywne. Jeżeli szukacie prezentu dla miłośnika tego trendu, warto wybrać jakiś ciekawy dodatek do wnętrza, który wniesie powiew nowoczesności.

Okna

Okna mają ogromne znaczenie w tworzeniu ogólnego klimatu pomieszczenia. Jeżeli właściciel mieszkania wciąż nie ma pomysłu na ich aranżację, skuś się na metalowe żaluzje o szerokich łopatkach, wyrazistych łączeniach. Powierzchnia może być celowo postarzana, aby dodać im jeszcze ciekawszy wygląd.

Lampy

Lampy industrialne odznaczają się bardzo oryginalnym wyglądem. Wybór jest ogromny- od prostych, małych oprawek na żarówkę, przez fabryczne klosze aż po duże żyrandole złożone z kilku lamp jednocześnie. Podobnie maluje się wachlarz kolorystyczny- lampy industrialne kupimy w dowolnym kolorze, nawet w delikatnych pastelach, czy wściekłych różach. Dzięki temu bez trudu możemy dobrać konkretny model do pomieszczenia.

Beton

Pożądane są wszelkie dodatki wykonane z materiałów imitujących beton lub pokryte farbą w tym kolorze i takiej też strukturze. Bezpiecznym pomysłem na prezent będą proste świeczniki i wazony lub niewielkie gadżety ozdobne wykonane z tego imitacji tego surowca.

Na ścianę

Miłośnik stylu industrialnego z pewnością ucieszy się z prostych grafik oprawionych w antyramę lub cienkie, proste obramowanie. Wszystkie rzeźbione, ciężkie ramy i romantyczna tematyka zdecydowanie odpada.

Źródło światła

Lampy industrialne można z powodzeniem zastąpić żarówkami, które zostały zaprojektowane na podobieństwo pierwszych żarówek przemysłowych. Oczywiście, są zbudowane inaczej niż te pierwsze, są przecież energooszczędne. Prezentują się naprawdę świetnie- doceni je każdy wielbiciel minimalizmu.

Zegar

Zegar fabryczny to świetny dodatek do wnętrza. Nie dość, że współgra z industrialnym stylem wnętrza, to jeszcze ma czysto praktyczne zastosowanie. Jeżeli zdecydujemy się na taki prezent, pamiętajmy aby jego mechanizm był płynący- takie modele są bardzo ciche i nie będą drażniły podczas nocy.