Sprzęt AGD i RTV, komplet obiadowy, zestaw kawowy, czy po prostu pieniądze – nie są to złe prezenty dla młodej pary, która rozpoczyna swoje wspólne życie w nowym mieszkaniu. Takie rzeczy, zwłaszcza na początku drogi, zawsze okażą się przydatne, ale niekoniecznie najpotrzebniejsze. Zazwyczaj jest tak, że w nowym domu, czy mieszkaniu brakuje rzeczy prozaicznych, codziennego użytku, a przecież niezbędnych. Może warto przy wyborze idealnego prezentu pójść w tym kierunku?

Idealny prezent

Prezent niezbędny, praktyczny, a przy tym nietuzinkowyŚlub młodej pary, którą czeka wspólne mieszkanie we własnym domu, a może parapetówka? Pomysłów na prezenty jest wiele, a tak naprawdę żaden nie jest dostatecznie dobry? Proponujemy coś zupełnie innego, niesztampowego, a potrzebnego w KAŻDYM domu. Panele prysznicowe będą zawsze dobrym prezentem.

Dlaczego warto?

Kupno mieszkania, czy wybudowanie domu to zawsze duży wydatek. Czasem nie starcza pieniędzy na  podstawowe wykończenie wnętrz i zakup armatury łazienkowej, którą zastępuje się tańszymi zamiennikami. Wtedy padają słowa „to tak na początek”, ale tak naprawdę z tymi mało estetycznymi i nie do końca funkcjonalnymi bateriami zostaje się na dłużej. Dlatego też idealnym prezentem na parapetówkę będzie panel prysznicowy, który świetnie sprawdza się przy zabudowie wanny jak i prysznica. Jest przy tym praktyczny i zapewniający komfort kąpieli.

Jakie korzyści?

Taki prezent z pewnością ucieszy nowych posiadaczy paneli prysznicowych. Dzięki swoim funkcjom taki panel zamienia zwykłą łazienkę w miejsce komfortu i relaksacyjnego odprężenia. Na panel prysznicowy składa się płyta, w której mieści się zintegrowany system składający złożony między innymi z głowicy natryskowej, kolumny, słuchawki prysznicowej, deszczownicy, a także hydromasażu. Opcji jest wiele, a każda z nich sprawi, że prysznic będzie miłym, rozluźniającym przeżyciem.

Design i wykonanie

Panele prysznicowe występują przede wszystkim w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ich ostateczny wygląd musi być uzależniony od miejsca przeznaczenia (prysznic czy wanna) oraz od indywidualnych upodobań, a także stylu, w którym zaaranżowana jest łazienka. Tutaj trzeba patrzeć przede wszystkim na estetyczne preferencje osób, do których trafi panel prysznicowy. Występują także wersje z siedzeniem, które jest przydatne, gdy panel ma zostać zamontowany w prysznicu.
Obecnie w panelach tych dąży się do uproszczonych, ale funkcjonalnych form. Stawia się na łatwość użytkowania, ale i późniejszego czyszczenia.

Panele prysznicowe najczęściej wykonywane są z aluminium i stali nierdzewnej, a ich montaż nie wymaga ponownego remontu łazienki, co jest szczególnie ważne, skoro panel ma być miłym prezentem, który nie sprawi dodatkowego kłopotu.