Jedno z najbardziej hucznie obchodzonych świąt na świecie to właśnie Walentynki. W sklepach widzimy czerwone serca pod każdą postacią, wydrukowane na kubkach czy koszulkach, ale też trzymane w rękach misia. W dzień zakochany każdy pragnie podarować coś swojej ukochanej osobie. Jednak wybór upominku nie zawsze jest łatwy.

Pytanie jest czy chcemy kupić coś typowo walentynkowego, jak wspomniane serca, maskotki, czy koszulki, czy jednak chcemy podarować ukochanej lub ukochanemu coś bardziej spersonalizowanego, może coś, o czym marzy od dłuższego czasu? Może coś, co kojarzy się z historią danej pary?
Problem z doborem prezentu mają głównie kobiety. Mężczyźni swojej wybrance zazwyczaj dają biżuterię, kwiaty czy inne upominki, typowo kobiece. Jednak jaki jest odpowiedni prezent na Walentynki dla chłopaka? Mężczyźnie trudniej jest podarować coś, z czego będzie zadowolony. Chłopcy nie lubią biżuterii, maskotek, kosmetyków czy kwiatów. Dlatego problem z doborem prezentu może być naprawdę duży i znaczący.