Pierwsze urodziny dziewczynki to niezwykle ważny moment dla całej rodziny. Przeważnie temu wydarzeniu towarzyszy wręczanie upominków dla małej jubilatki. Nie jest jednak łatwo wybrać idealny prezent na roczek dla dziewczynki, ponieważ maluszek nie jest w stanie poinformować nas, co chciałby otrzymać. Na szczęście zawsze możemy zapytać rodziców, którzy najlepiej znają swoją pociechę i wiedzą, jakie przedmioty są w stanie ją zainteresować i rozbawić. Prezent na roczek dla dziewczynki może być również bardziej praktyczny, dzięki czemu ucieszy on nie tylko jubilatkę, ale także będzie miłą niespodzianką dla jej rodziców. Dobrym pomysłem są również upominki, które dostosowane są do wieku dziecka i stymulują jego rozwój.

Prezent na roczek dla dziewczynki – zabawki

Prezent na roczek dla dziewczynki – pomysły i inspiracjePierwszą rzeczą, która kojarzy się z dziecięcymi upominkami, są zabawki. Jednak musimy pamiętać, iż taki prezent na roczek dla dziewczynki musi spełniać określone normy bezpieczeństwa. Nie mniej ważne jest, aby był on estetyczny, bawił dziecko i stymulował jego rozwój. Oto nasze inspiracje i pomysły:

  1. Mówiący Pluszowy Kot : to maskotka, która ma wbudowaną funkcją opowiadania bajek. W jej pamięci znajduje się kilka historyjek, które zaczarują dziecko i pozwolą odpocząć rodzicom.
  2. Interaktywny stolik edukacyjny – to zabawka, która uczy poprzez zabawę. Znajdują się na niej wystające elementy, których naciśnięcie powoduje wygrywanie melodii, zapalanie się światełek i inne interaktywne czynności.
  3. Zabawki na biegunach – tradycyjny konik na biegunach został zastąpiony słoniami, misiami, osiołkami i innymi postaciami przyjaznym dziecku. Z uwagi na to, że zabawki te są kolorowe, pięknie wykonane, miękki i wygodne, będą one stanowiły świetny prezent na roczek dla dziewczynki.
  4. Lalka – przytulanka – kupowanie dla rocznej dziewczynki lalki – bobasa może nie być najlepszym pomysłem, ponieważ taki maluszek sam jeszcze jest bobaskiem. Natomiast miękka lalka przytulanka jest kolorowa i miła w dotyku. Jej dodatkową zaletą jest fakt, że produkt ten można prać w pralce.

Prezent na roczek dla dziewczynki – praktyczne upominki

Czasami wydaje się nam, że maluszek, którego chcemy obdarować, ma już wszystkie możliwe zabawki J. Wówczas, jako prezent na roczek dla dziewczynki, można wybrać coś bardziej praktycznego.

  1. Nosidełko – ten prezent prawdopodobnie ucieszy bardziej rodziców, niż dziecko, jednak jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że maluszek będzie mógł częściej przytulać się do mamy czy taty. A to pozytywnie wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa i rozwój.
  2. Wielofunkcyjny nocniczek – tradycyjny, standardowy nocniczek nie jest w stanie zainteresować malucha i zachęcić go do korzystania z niego. Natomiast wielofunkcyjne nocniczki, które np. wyglądają jak tron księżniczki czy wyposażone są w dodatkowe gadżety, będę efektownym pożegnaniem z pieluchami.
  3. Kocyk przytulanka – miękki kocyk, który po rozłożeniu wygląda jak kolorowe zwierzątko, to praktyczny prezent na roczek dla dziewczynki, która nie lubi sama zasypiać.
  4. Ubranka – to klasyk gatunku, jeśli chodzi o praktyczne upominki dla dziecka. Jednak każdy rodzic wie, jak dużo ciuszków jest potrzebnych przy maluchu, który często się brudzić, a dodatkowo szybko rośnie.

To tylko niektóre pomysły i inspiracje na prezenty urodzinowe dla rocznej dziewczynki. Jeśli nadal mamy wątpliwości, co wybrać, po prostu zapytajmy rodziców małej jubilatki. Oni na pewno pomogą nam w wyborze najlepszego upominku dla malucha.