Pierwsza wizyta w nowym mieszkaniu rządzi się swoimi prawami – nie wypada zjawić się na niej bez prezentu dla gospodarzy, nawet o symbolicznym charakterze. Warto mieć z sobą jakiś upominek szczególnie wówczas, kiedy dostaliśmy zaproszenie na parapetówkę. To pierwsza, oficjalna prezentacja nowego lokum, ważna dla większości jego właścicieli. Jaki prezent na parapetówkę będzie odpowiedni? Czy musi być dostosowany do charakteru imprezy? Nie ma jednoznacznych reguł co do tego. Jednak w nowym mieszkaniu często brakuje jeszcze niektórych przedmiotów, których gospodarze nie zdążyli czy nie mogli kupić. W związku z tym przyjęło się, że prezent na parapetówkę związany jest z wystrojem i wyposażeniem wnętrza.

Prezent na parapetówkę – lista inspiracji

Prezent na parapetówkę – 10 pomysłówPoniżej przedstawiamy 10 pomysłów na prezent na parapetówkę, które mogą Was zainspirować. Zaproponowane upominki na parapetówkę mieszczą się w dość szerokim zakresie cenowym oraz tematycznym. Są wśród nich tradycyjne, praktyczne podarunki oraz te bardziej oryginalne.

  1. Silikonowe foremki do ciasteczek – są poręczne, zabierają niewiele miejsca, a jednocześnie pomogą podkreślić domowy charakter nowego mieszkania.
  2. Zestaw noży – sprawdzony prezent, który mimo swojej małej oryginalności, jest praktyczny i funkcjonalny.
  3. Designerska wycieraczka z zabawnym nadrukiem – wycieraczka jest wizytówką mieszkania, którą widzą nawet sąsiedzi i postronne osoby. Taki prezent na parapetówkę jest jednocześnie praktyczny i zabawny, a przy okazji dostosowany do powodu organizacji imprezy.
  4. Wino – dobry alkohol będzie Cennym nabytkiem w barku Twoich gospodarzy.
  5. Drewniana taca śniadaniowa – pomoże wyczarować nastrojowy i przytulny klimat w nowym mieszkaniu. Taki upominek ucieszy każdą parę, natomiast lepiej powstrzymać się od jego zakupu, kiedy gospodarzem jest singiel.
  6. Podkowa na szczęście – podkowa symbolizuje szczęście i ma zapewnić je gospodarzom. Skierowana ku górze (kształt litery U) ma gwarantować radość mieszkańcom domu, a ku dołowi – chronić ich przed złymi mocami.
  1. Gra erotyczna – no cóż: nowe mieszkanie, nowe możliwości…
  2. Designerski grzejnik łazienkowy w kształcie koszyka – to laureat jednego z konkursów sztuki użytkowej. Jednak taki kosztowny prezent na parapetówkę warto przedyskutować z gospodarzami, aby mieć pewność, że rzeczywiście im się przyda.
  3. Obraz lub plakat –taki artystyczny prezent doda uroku każdemu wnętrzu. Najlepiej jest dopasować go do wystroju reszty mieszkania i stylu w jakim jest urządzone. Dlatego przed jego zakupem warto odwiedzić chociaż na chwile gospodarzy w ich nowym lokum.
  4. Bon na zakupy w sklepie wnętrzarskim – jeżeli złożycie się większą grupą na prezent, możecie uzbierać słuszną kwotę, która pozwoli kupić gospodarzom rzecz, której naprawdę potrzebują.

Przy wyborze upominku do nowego mieszkania, warto wziąć pod uwagę jedną, istotną kwestię: możliwości finansowe gospodarzy. Jeżeli są dość zamożni, wówczas prawdopodobnie bardziej ucieszą się z oryginalnego i pomysłowego podarunku. Natomiast trochę gorzej sytuowanym osobom może przydać się prezent na parapetówkę, który będzie praktyczny i pomoże urządzić się im w ich nowym miejscu.