W wielu szkołach funkcjonuje zwyczaj dawania sobie przez koleżanki i kolegów z klasy prezentów na Mikołajki. Poprzedzone jest to losowaniem, któremu towarzyszy radosna niepewność, czyje nazwisko pojawi się na wybranej karteczce. Kupienie upominku dla dobrze znanej osoby jest ułatwione. Co jednak zrobić, kiedy wylosujemy kogoś, dla kogo trudno jest wybrać trafiony prezent? Można zapytać wprost, ale zepsuje to całą zabawę i pozbawi obdarowanego szansy na udaną niespodziankę. Prezent na Mikołajki w szkole powinien być przecież zaskakujący. Co zatem wybrać, aby sprawić radość rówieśnikowi?

Prezent na Mikołajki w szkole dla dziewczyny

Prezent na Mikołajki w szkole – lista pomysłówInna rzecz spodoba się dziewczynie, a inna chłopakowi. Pod uwagę należy wziąć również wiek osoby, której chcemy dać prezent na Mikołajki oraz jej zainteresowania. Jaki upominek sprawi radość dziewczynie? Oto lista pomysłów:

 1. Rękawiczki lub szalik – każda młoda dama ucieszy się z nowej pary uroczych rękawiczek czy miękkiego szalika w modnym kolorze czy wzorze. Nawet wówczas, jeśli już ma w swojej garderobie kilka podobnych zestawów. Prezent na Mikołajki nie musi być przecież praktyczny. Dodatkowo ciepły szalik czy rękawiczki wpisują się w zimowy charakter tego święta.
 2. Zestaw lakierów do paznokci lub coś do stylizacji włosów – w drogeriach i sklepach z upominkami można znaleźć lakiery do paznokci w ładnie zapakowanych kompletach, dzięki czemu ich wartość estetyczna jest jeszcze większa. Zestaw kosmetyków ucieszy każdą dziewczynę, a moment ich pierwszego użycia będzie dla niej prawdziwą frajdą.
 3. Kubek termiczny – ładnie wykonany kubek, o ciekawym wzorze i dobrej szczelności to świetny prezent na Mikołajki dla dziewczyn, którym rano zazwyczaj brakuje czasu na spokojne śniadanie i wypicie ciepłej herbaty. Kubek termiczny pomaga jednocześnie ogrzać się w zimne, grudniowe dni.
 4. Etui na telefon – na rynku jest dostępnych wiele designerskich osłon na telefon, których praktyczna funkcja idzie w parze z estetyką wykonania. Różnobarwne etui, we wzory lub ozdobione świątecznym motywem, jak np. wystające rogi renifera to trafiony prezent na Mikołajki dla dziewczyny, której zależy, aby jej telefon był niepowtarzalny. Pamiętajmy jednak, że przed zakupem takiego upominku warto się upewnić, jaki model aparatu posiada obdarowywana osoba.
 5. Kijek do selfie – każda miłośniczka Instagrama doceni taki gadżet!


Prezent na Mikołajki w szkole dla chłopaka

Chłopcy mają inne wymagania wobec mikołajkowych prezentów niż dziewczyny. Dla młodych panów liczy się, aby podarunek był zabawny, praktyczny lub ściśle dopasowany do ich zainteresowań. To dla nich dużo ważniejsze niż walory estetyczne upominku. Co zatem umieścić na liście prezentów dla chłopaka na Mikołajki?

 1. Gadżet związany z ulubioną drużyną sportową lub bohaterem kreskówki – koszulka czy szalik drużyny, której kibicuje obdarowany chłopak będą bardzo osobistym i trafionym upominkiem. Z jednym zastrzeżeniem: jeśli w jednej klasie są fani zantagonizowanych zespołów piłkarskich trzeba ostrożnie dobierać taki prezent, aby nie doprowadzić do niepotrzebnego napięcia. Zobacz zabawny kubek Hulka.
 2. Zestaw komiksów – chłopcy są miłośnikami komiksów. Nawet jeden, który będzie dopasowany do zainteresowań kolegi, to dobry prezent na Mikołajki. Można pokusić się o przeszukanie Internetu w poszukiwaniu unikalnych egzemplarzy.
 3. Koszulka z zabawnym nadrukiem – nie musi być piękna. Ważne, aby śmieszyła i jednocześnie nie uraziła jej nowego właściciela.
 4. Latarka breloczek z Darthem Vaderem – mały drobiazg, który będzie cieszył każdego dnia.
 5. Statyw panoramiczny do smartfona – nigdy więcej poruszonych zdjęć! Dzięki niemu można robić selfie ze znajomymi.
 6. Naklejki Star Wars na laptop – ten sam prezent można kupić w wielu innych wersjach, z innymi motywami

To tylko niektóre z ciekawych propozycji upominków na klasowe Mikołajki. Mamy jeszcze jedną radę: najlepszy prezent na Mikołajki w szkole wybierzesz wówczas, jeśli po prostu poobserwujesz i posłuchasz osobę, którą masz obdarować. Wówczas na pewno zauważysz, co sprawi jej największą radość.