Kobiety w każdym wieku uwielbiają prezenty. Dotyczy to również dziewczynek, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważne, duchowe wydarzenie nieodzownie wiąże się podarunkami, które mają podkreślić jego wyjątkowy i uroczysty charakter. To, jaki prezent na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy i najbardziej stosowny, pozostaje kwestią sporną. Według niektórych opinii powinien być on skromny i symboliczny, według innych okazały i wyjątkowy. Na szczęście wybór upominków jest bardzo szeroki i każdy może wybrać najlepszy wedle siebie prezent na komunię dla dziewczynki. Przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji upominków, które mogą być pomocne dla chrzestnych i innych zaproszonych na uroczystość gości.

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej

Prezent na komunię dla dziewczynki – 9 ciekawych pomysłówRodzice chrzestni to najważniejsi goście na uroczystości komunijnej. Im szczególnie zależy, aby ich podarunki były trafione i sprawiły dziecku radość. Jaki zatem prezent na komunię dla dziewczynki może ofiarować matka chrzestna?

  1. Biżuteria – może to być złoty medalik podkreślający religijny charakter uroczystości czy też typowo dziewczęce ozdoby, np. pierścionek czy kolczyki. Jeżeli zdecydujemy się na biżuterię, upewnijmy się, czy chrześnica nie jest uczulona na określony rodzaj kruszcu.
  2. Zegarek – przed jego zakupem warto zorientować się, jakie są aktualne trendy w modzie dziecięcej, jakie wzory i kolory cieszą największą sympatią dziewczynek.
  3. Kurs tańca lub gry na wybranym instrumencie – to prezent na komunię dla dziewczynki, którego celem jest rozwój cennych umiejętności u dziecka. Aby rzeczywiście sprawić nim radość chrześnicy, warto dostosować rodzaj kursu do zainteresowań i zdolności dziecka.

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnego

Co natomiast może podarować chrzestny, jako prezent na komunię dla dziewczynki?

  1. Konsola do gier – za konsolę najbardziej cenionej marki zapłacimy około 1500 zł. Producent przygotował damską wersję urządzenia w różowym kolorze.
  2. Aparat fotograficzny – fotografowanie jest obecnie bardzo modne (co ma znaczenie dla dzieci), a przy tym ma wiele zalet. Umiejętność profesjonalnego robienia zdjęć jest m.in ceniona na rynku pracy, zatem taki prezent może kiedyś dobrze zaprocentować. Poza tym młode damy uwielbiają zdjęcia!
  3. Komputer – może być to laptop, netbook czy tablet. Jest to dość kosztowny prezent, dlatego przed jego zakupem warto skonsultować się z rodzicami chrześnicy, czy dziecko rzeczywiście go potrzebuje. Jeżeli tak, ale nasze możliwości finansowe nie pozwalają na jego zakup, możemy złożyć się na niego z inną osobą, np. matką chrzestną.

>> Prezent na komunię dla chłopca – 9 dobrych pomysłów

Prezent na Komunię dla dziewczynki do 200 zł

  1. Rolki – na rynku jest wiele modeli, które są wygodne i bezpieczne, a dodatkowo świetnie wyglądają. Dzięki nim dziewczynka może stać się królową podwórka ?
  2. Gry planszowe – współczesne gry to połączenie doskonałej grafiki i jakości wykonania oraz niebanalnej i wciągającej fabuły. Taki prezent na komunię dla dziewczynki to pretekst do wspólnego spędzenia czasu, trenowania intelektu, a także świetna zabawa.

Ciekawym upominkiem lub dodatkiem do niego będzie również wspólne spędzenie czasu z dzieckiem w atrakcyjny sposób. Może być to wyjście do kina, wesołego miasteczka czy teatru. To niebanalny i osobisty prezent na komunię dla dziewczynki, który może sprawić jej mnóstwo radości i zostać w jej pamięci na długi czas.