Czasy, w których złoty czy srebrny medalik lub krzyżyk stanowił jedyny prezent na komunię dla chłopca bezpowrotnie minęły. Obecnie lista upominków jest znacznie dłuższa i bardziej wyszukana. Znajdują się na niej bardzo kosztowne przedmioty, w tym wiele nowinek technologicznych. Możemy jednak wybrać również tańsze, ale równie atrakcyjne upominki, które na pewno ucieszą każde dziecko. W przypadku droższych podarunków można ogłosić również wspólną zrzutkę rodzinną. Poznajcie naszą listę podpowiedzi, która pomoże Wam wybrać najlepszy prezent na komunię dla chłopca. Inny prezent na komunię dla chłopca wręczają chrzestni, a inny pozostali członkowie rodziny i przyjaciele.

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej

Prezent na komunię dla chłopca – 9 dobrych pomysłówRodzice chrzestni często mają problem z podjęciem decyzji, co podarować chrześniakowi na jego Komunię. Mamy dla nich kilka sprawdzonych pomysłów.

  1. Zegarek na rękę – ten tradycyjny prezent dla chłopca na komunię znacznie ewoluował na przestrzeni lat. Dawniej stanowił jeden z głównych punktów na liście upominków, obecnie jest nieco zapomniany. Jednak zegarek na rękę o ciekawym designie i wyposażony w dodatkowe funkcję ucieszy każdego małego fana gadżetów.
  2. Książki – brzmi archaicznie, ale książki mogą być doskonałym prezentem dla dziecka. Poszerzają jego wiedzę, wyobraźnie, wzmacniają koncentrację i wyciszają. Jeżeli obawiasz się, że Twój chrześniak będzie niezadowolony z takiego prezentu, możesz dołączyć książkę do innego upominku. Ważne jest, aby zaznaczyć, że czytanie jest ważne.
  3. Obóz lub kurs językowy – kolejny przydatny i mądry prezent na komunię dla chłopca. Czasami może on jednak bardziej ucieszyć rodziców, niż same dziecko, dlatego warto dołożyć do niego cokolwiek, co będzie dla Twojego chrześniaka przyjemnym upominkiem.

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego może mieć bardziej męski charakter, który podkreśli kolejny etap w życiu dziecka.

  1. Rower – sprawdzony prezent, który potrafi zachęcić dziecko do aktywności. Model roweru i jego wielkość powinny być dostosowane do podłoża (rower górski lub miejski) oraz wysokości chłopca.
  2. Piłkarzyki – ucieszy się z nich chyba każdy chłopiec. Ten prezent komunijny należy jednak przedyskutować z rodzicami chrześniaka ze względu na wymagania metrażowe.
  3. Teleskop – to prezent na komunie dla chłopca, który przejawia zainteresowanie nauką i astronomią. Może być on również bodźcem do odkrycia w chłopcu nowych talentów i pasji.

>> Prezent na komunię dla dziewczynki – 9 ciekawych pomysłów

Prezent na komunię dla chłopca do 200 zł

Prezenty komunijne nie muszą rujnować budżetu zaproszonych na uroczystość gości. Za 200 zł możemy kupić upominki, które będą świetną pamiątka lub rozrywką dla dziecka.

  1. Biblia – Komunia to przede wszystkim wydarzenie o charakterze religijnym. Warto podkreślić to prezentem w postaci Pisma Świętego. Za starannie wydany egzemplarz zapłacimy około 100 zł.
  2. Deskorolka lub łyżworolki – to prezent na komunię dla chłopca, który marzy o byciu skejtem i nauczeniu się trików akrobatycznych.
  3. Klocki LEGO – koszt klocków przeznaczonych dla grupy wiekowej 9-16 lat zamyka się w kwocie około 200 zł.

Jeżeli nadal macie trudność z wyborem najlepszego prezentu komunijnego dla chłopca, poproście jego samego o radę. Dzięki temu wybierzecie podarunek idealnie trafiający w gust dziecka.