Kiedy wypada Dzień Ojca? To z pozory łatwe pytanie bywa dla niektórych z nas dość kłopotliwe, ponieważ Dzień Ojca przez długi czas pozostawał w cieniu święta mam. Na szczęście ta tendencja zaczyna się zmieniać. Jednym z wyrazów tego jest prezent na Dzień Ojca, który wpisuje się w datę 23 czerwca i jest miłym podziękowaniem od dzieci. Maluchy (i nie tylko one, bo każdy tego dnia jest dzieckiem) mają do wybory gotowe upominki ze sklepu lub podarunki typu „zrób to sam”, które są bezcenną pamiątką dla każdego taty. Popularnym trendem jest również prezent na Dzień Ojca od niemowlaka, które w imieniu najmłodszych wręczają mamy.

Prezent na Dzień Ojca od niemowlaka

Prezent na Dzień Ojca – 11 sprawdzonych pomysłówPierwszy dzień ojca to ważne i wzruszające wydarzenie dla każdego, świeżo upieczonego taty. Jego miłym elementem będzie prezent okolicznościowy od maluszka. Oczywiście, na tym etapie w rolę obdarowującego musi wcielić się mama. Co można wybrać? Najlepszy prezent na Dzień Ojca od niemowlaka to, taki, który stanie się dla taty bezcenną pamiątką i podbuduje jego męskie, ojcowskie ego ;). Oto kilka naszych propozycji:

 1. Masa solna lub kartka okolicznościowa z odciskiem stópki lub dłoni dziecka
 2. Zdjęcie taty i niemowlaka umieszczone w ramce
 3. Puzzle ze zdjęciem taty i maluszka – to bardzo rodzinny prezent na Dzień Ojca, który dziecko i tata będą mogli razem układać, kiedy maluch podrośnie.
 4. Kubek „super taty” lub kubek ze zdjęciem dziecka – tata będzie mógł chwalić się nim przed kolegami z pracy.
 5. T-shirt „super taty” – także powód do dumy dla młodego ojca.
 6. Body dla dziecka z nadrukiem, np. „chcę być taki, jak mój tata” (do kupienia na Allegro)

Własnoręcznie zrobiony prezent na dzień ojca

Starsze dziecko może już własnoręczni wykonać prezent na Dzień Ojca, który będzie świetną alternatywą dla gotowych upominków ze sklepu. Jego tworzenie będzie dla malucha wyzwaniem i kreatywną zabawą.

 1. Własnoręcznie zdobiony kubek – wystarczy kupić gładki kubek bez nadruków i ozdobić go samodzielnie wodoodpornymi farbkami lub flamastrami.
 2. Medal z papieru dla najlepszego taty – kolorowy blok lub biały arkusz i kredki wystarczą, aby zrobić taki oryginalny prezent na dzień ojca.
 3. Ulubione ciasto taty – w wykonaniu tego prezentu niezbędna jest pomoc mamy lub innej dorosłej osoby. Dziecko może natomiast samodzielni ozdobić ciasto, np. napisem czy rysunkiem z lukru.
 4. Własnoręcznie wykonana ramka na zdjęcia – do jej zrobienia potrzebna jest drewniana ramka (ewentualnie sklejona z twardego kartonu), farba, i klej. Świetnym dodatkiem, który uczyni ten prezent na Dzień Ojca bardziej osobistym, będzie elementy charakterystyczne dla taty. Jeżeli np. lubi on majsterkować, dziecko może ozdobić ramkę śrubkami.
 5. Zakładka do książki – jeśli tata lubi czytać, na pewno ucieszy się z samodzielnie zrobionej zakładki do książki.

Jeżeli dziecko lub my sami nie mamy czasu, aby samodzielnie zrobić prezent na Dzień Ojca, zawsze możemy wspomóc się upominkami ze sklepu. Ciekawą propozycją jest również zafundowanie tacie wyjazdu wypoczynkowego, np. do SPA lub wycieczki. Ale to już propozycje dla znacznie starszych dzieci J