Dzień Dziecka to, obok Gwiazdki, ulubione święto wszystkich maluchów. Powód jest oczywisty – dzieciaki uwielbiają dostawać prezenty. Wśród licznych propozycji producentów zabawek znajdują się przedmioty o typowo rozrywkowym charakterze, jak i te edukacyjne, które uczą poprzez zabawę. Prezent na Dzień Dziecka powinien być dostosowany do wieku i zainteresowań malucha. Bardzo ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest również kwestia bezpieczeństwa. Nie kupujmy zabawek z niepewnego źródła i zawsze sprawdzajmy do jakiej grupy wiekowej są przeznaczone. Podpowiadamy, jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać dla dziewczynki, chłopca i niemowlaka.

Prezent na Dzień Dziecka – 12 fajnych pomysłówPrezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

 1. Książka z możliwością nagrania głosu – to multimedialne wydanie, które rejestruje i zapamiętuje głos osoby czytającej książkę. Dzięki temu dziecko będzie mogło w każdym momencie odtworzyć treść bajeczki opowiedzianą Twoim głosem.
 2. Hulajnoga lub rolki – każdy prezent na Dzień Dziecka, który aktywizuje malucha i rozwija jego zdolności motoryczne, to dobry pomysł. Dodatkowo hulajnogi i rolki mają atrakcyjny design, który spodoba się każdej małej miłośniczce pięknych przedmiotów.
 3. Lalka – klasyk wśród zabawek dla dziewczynek, który cieszy się niesłabnącym uwielbieniem wszystkich małych dam. Przed jej zakupem warto upewnić się, jaki rodzaj i model lalki jest aktualnie tym wymarzonym przez dziecko, ponieważ ich oferta jest bardzo zróżnicowana.
 4. Zestaw kreatywny – np. zestaw do tworzenia biżuterii czy malowania witraży. Przedmioty wykonane samodzielnie to podwójna radość i powód do dumy dla dziecka.

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca

 1. Trampolina – taki prezent na Dzień Dziecka rozwija jego zdolności ruchowe, aktywizuje je i zapewnia mnóstwo radości! Koszt zakupu trampoliny ogrodowej wynosi od 300 do 1000 zł.
 2. Zestaw klocków LEGO – to kultowe klocki, które dostosowane są do określonego wieku dziecka pod względem ich bezpieczeństwa oraz trudności.
 3. Samochód na baterie – mali mężczyźni uwielbiają wszelkie pojazdy specjalistyczne: radiowozy, wozy strażackie czy koparki.
 4. Model do sklejania – wymaga skupienia, cierpliwości i precyzji. Prezent na Dzień Dziecka w postaci modelu do sklejania rozwija te zdolności.

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka

 1. Chodzik interaktywny – to edukacyjne centrum zabawy dla dziecka, które rozwija intelekt i motorykę. Producenci przygotowali modele dla dzieci już od 6 miesiąca życia.
 2. Zabawki skupiające uwagę – wszelkie kolorowe grzechotki, książeczki z wystającymi elementami czy karuzele do zawieszenia nad łóżeczkiem przyciągają uwagę dziecka i wspomagają jego rozwój.
 3. Maty edukacyjne – świetnie służą one dzieciom, które jeszcze nie umieją chodzić. Wyposażone są w atrakcyjne dla niemowlaka elementy, które np. szeleszczą kieszenie.
 4. Maskotka wydająca dźwięki – miękki, pluszowy zwierzak naśladujący oryginalne odgłosy w łagodny sposób zaznajamia dziecko z otaczającym je światem.

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka powinien przede wszystkim być bezpieczny i stymulować jego rozwój. Pamiętajmy o tym podczas jego wyboru.