Prezent na chrzest dla dziewczynki to jeden z ważniejszych upominków, jakie dziecko otrzymuje od swoich bliskich, w szczególności chrzestnych. Często podarunek zostaje z nim przez całe życie i stanowi cenną pamiątkę – bez względu na to, czy jest to zabawka, biżuteria czy inny przedmiot. Wybierając prezent na chrzest dla dziewczynki, który jest rzeczą użytkową należy dostosować go do wieku dziecka: inny upominek wręcza się kilkumiesięcznemu bobasowi a inny starszej chrześnicy. Uniwersalne są natomiast wszelkie prezenty symboliczne i związane z religijnym charakterem uroczystości. Podpowiadamy, jaki prezent na chrzest dla dziewczynki mogą wybrać chrzestni – wśród nich znajdują się zarówno pomysł na praktyczne upominki, jak i te bardziej symboliczne.Prezent na chrzest dla dziewczynki

Prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej

W wielu rejonach Polski przyjęte jest, że ubranko to najważniejszy prezent na chrzest dla dziewczynki od matki chrzestnej. Jednak wyprawka niekiedy jest już wcześniej gotowa, np. przechodzi na dziecko po starszym rodzeństwie i trzeba zastanowić się nad innym upominkiem. Oto kilka propozycji:

  1. Zestaw do pielęgnacji włosów z grawerem – zamknięty w eleganckim opakowaniu zestaw – grzebyk i szczotka z miękkim włosiem – ucieszy każdą małą księżniczkę i będzie uroczą pamiątką chrztu.
  2. Medalik lub krzyżyk – to tradycyjny prezent na chrzest dla dziewczynki, jak i dla chłopca, który podkreśla religijny wymiar uroczystości.
  3. Zabawki edukacyjne – stymulują rozwój dziecka, a jednocześnie je bawią.
  4. Ubranka – jeżeli wyprawka do chrztu jest już wcześniej gotowa, wówczas można podarować dziecku zestaw innych ubranek.
  5. Srebrne buciki – są to dwa puzderka w kształcie małych bucików, z których jedno przeznaczone jest do schowania pierwszego, wypadniętego ząbka dziecka, a drugie – pukla włosków.

Prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnego


Pieniądze to popularny prezent na chrzest dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Jednak może warto pomyśleć nad czymś, co zostanie z dzieckiem na dłużej i stanie się dla niego pamiątką z tego ważnego dnia?

  1. Pluszowy miś – duża maskotka dostosowana do wieku dziecka może stać się jego ulubioną zabawką, z którą nie będzie chciało się rozstawać.
  2. Akcesoria dla dzieci – kocyki, maty interaktywne, nosidełka czy chodzik to praktyczny prezent na chrzest dla dziewczynki, który ucieszy również jej rodziców.
  3. Łańcuszek – łańcuszek z zawieszkami w kształcie stópek i tabliczką z grawerem będzie przypominał o chrzcie oraz będzie ozdobą dziewczynki w każdym wieku.
  4. Sesja zdjęciowa – standardową pamiątką chrztu jest sesja zdjęciowa z udziałem dziecka, rodziców i chrzestnych. Można wykupić bon upominkowy na sesję lub zaproponować jej sfinansowanie.

Wybór prezentu na chrzest dla dziecka może sprawić trudność, szczególnie wtedy, kiedy nie wiemy, co maluch już posiada. W takiej sytuacji zawsze warto zapytać rodziców, jaki upominek chcieliby dla swojego dziecka. Jeżeli zaproponują coś praktycznego lub poproszę o gotówek, warto dołączyć do upominku zabawkę – chrzest to przecież przede wszystkim święto Waszej chrześnicy.