Chrzest dziecka to ważna i podniosła uroczystość, na którą goście zwyczajowo przychodzą z upominkami dla bohatera wydarzenia. Często są to pieniądze, jednak taki podarunek, chociaż praktyczny, nie stanowi dla dziecka żadnej pamiątki. Wybierając prezent na chrzest dla chłopca czy dziewczynki warto pamiętać, że jest to przede wszystkim święto dziecka i upominek powinien być dostosowany do niego. Jeżeli jednak chcemy wybrać bardziej praktyczny prezent na chrzest dla chłopca, może warto dołączyć do niego drobny upominek dedykowany wyłącznie dziecku? Podpowiadamy, co mogą podarować chrzestna i chrzestny – na naszej liście odnajdziecie zarówno rzeczy praktyczne, pamiątkowe, jak i zabawki.

Prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnej

Prezent na chrzest dla chłopcaMatka chrzestna zwyczajowo finansuje ubranko do chrztu, jednak od tej reguły bywają wyjątki. Jeżeli przypadła Ci rola chrzestnej i nie wiesz, jaki wybrać prezent na chrzest dla chłopca, zobacz nasze propozycje:

  1. Wyprawka dla chłopca z wyhaftowaną dedykacją – w skład wyprawki wchodzi kocyk, dwa ręczniczki, śpioszki i buciki. To alternatywa dla stroju do chrztu, który niekiedy rodzice wolą kupić samodzielnie.
  2. Sztabka złota z grawerem – cena sztabki uzależniona jest od jej wagi. Sztabka, ze względu na grawer, jest elegancką pamiątką, a jednocześnie przedstawia konkretną wartość materialną. To dobry zamiennik pieniędzy, który prawdopodobnie zostanie z dzieckiem dłużej niż gotówka.
  3. Dewocjonalia – krzyżyk lub medalik z Matką Boską podkreślą duchowy wymiar chrztu.
  4. Pamiątka chrztu ze srebra–smoczek z miejscem na pierwszy ząbek, buciki, lokomotywa, grzechotki – wybór srebrnych upominków imitujących przedmioty związane z dzieciństwem jest bardzo szeroki.

Prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnego


Chrzestny to często ulubiony wujek do zabawy. W związku z tym prezent na chrzest dla chłopca od chrzestnego może być powiązany ze światem dziecięcej rozrywki.Zobaczcie sami:

  1. Jeździk –to nic innego, jak miniatura samochodu, motocykla czy np. lokomotywy. Jeździk napędzany jest elektrycznie lub mechanicznie i dostosowany swoimi rozmiarami do wzrostu dziecka. Większość z nich przeznaczona jest dla maluchów od 10 miesiąca życia.
  2. Huśtawka – w zależności od wieku dziecka, możemy wybrać stojące huśtawki przeznaczone dla niemowląt lub wiszące – odpowiednią dla starszych dzieci. Taki prezent na chrzest dla chłopca na pewno sprawi mu dużo radości.
  3. Kolejka – elektryczna kolejka to marzenie wielu małych chłopców. Dla najmłodszych z nich dedykowane są modele wykonane z drewna – mogą bawić się nimi dzieci już od 12 miesiąca życia.
  4. Mata edukacyjna – ten prezent na chrzest dla chłopca doskonale stymuluje rozwój dziecka, a przy tym jest w stanie je zainteresować i skupić jego uwagę. Mata edukacyjna ucieszy zarówno rodziców malucha, jak i jego samego.

Do każdego z zaproponowanych upominków możecie dołączyć pieniądze, które zazwyczaj są mile widzianym prezentem. Jeżeli nie macie takiej możliwości, nie powinniście się tym przejmować – dla wielu rodziców naprawdę najważniejsza jest pomoc chrzestnych w wychowywaniu ich dziecka.