18 urodziny są wyjątkowym i długo wyczekiwanym przez każdego nastolatka wydarzeniem. To przecież przepustka do świata dorosłych, kiedy wszystkie zakazane owoce stają, przynajmniej prawnie, dostępne ? Jubilat ma wiele powodów do radości, natomiast jego bliscy muszą rozwiązać pewien problem – jaki prezent na 18 dla chłopaka kupić? My przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na upominek, które mają podkreślić podwójny charakter tych urodzin: młodość i dorosłość. Ciekawym rozwiązaniem, które daje większe możliwości wyboru, jest złożenie się na wspólny prezent na 18 dla chłopaka ze znajomymi. Może warto rozważyć taką opcję?

Prezent na 18 dla chłopaka – ekstremalne pomysły

Prezent na 18 dla chłopaka18 urodziny to symboliczny moment wejścia w dorosłość. W tym dniu nikt nie myśli o ciemnej stronie tych zmian, natomiast cieszy się z nowych, wspaniałych możliwości. Aby podkreślić ten nowy etap, możesz zorganizować, jako prezent voucher na jedną z ekstremalnych przygód, np.:

 1. Lot paralotnią
 2. Lot szybowcem
 3. Lot balonem
 4. Jazda samochodem rajdowym lub szkolenia rajdowe
 5. Skok na bungee

Cena wymienionych prezentów waha się od 199 zł do prawie 500zł, dlatego dobrym rozwiązaniem jest złożenie się na niego z innymi osobami. Sporty ekstremalne są marzeniem wielu młodych mężczyzn, dlatego taki voucher doskonale sprawdzi się jako prezent na 18 dla chłopaka. Przed zakupem należy się jednak zapoznać z regulaminem i upewnić, że istnieje możliwość zwrotu kuponu. Obdarowana osoba może mieć zdrowotne przeciwwskazania, które uniemożliwią zrealizowanie vouchera lub po prostu odczuwać przed tym lęk.

Prezent na 18 dla chłopaka – prezenty z klasą

18-letni panowie to już młodzi mężczyźnie, którym szczególnie zależy na podkreśleniu tego faktu. Jeśli chłopak, do którego wybierasz się na urodziny, lubi szykowne i eleganckie rzeczy, możesz wybrać jedną z naszych propozycji:

 1. Elegancki krawat i spinki do mankietów – to symbole męskiego szyku i klasy. Przydadzą się również na nadchodzącej studniówce i maturze.
 2. Zegarek – jeśli ma wyglądać elegancko, musi trochę kosztować. W tym przypadku również można potraktować go jako grupowy prezent na 18 dla chłopaka.
 3. Dobry alkohol – teraz już wolno próbować go legalnie. Nie służy do upicia się, ale napicia, delektowania. To duża różnica, której warto nauczyć się już na początku dorosłej drogi.
 4. Skórzany pasek do spodni

Prezenty z klasą nie muszą być oryginalne i zaskakiwać, ale powinny wzbudzić uznanie. Są eleganckie i praktyczne, a część z nich to doskonała pamiątką – dzięki swej wysokiej jakości zostaną z jubilatem na długie lata.

Prezent na 18 dla chłopaka – wspólne wyjście

Chyba jedną z największych przyjemności dla nastoletniego chłopaka, jest spędzanie czasu ze znajomymi. Prezent na 18 dla chłopaka może stać się do tego świetnym pretekstem. Zobacz, co możesz dla niego wybrać samodzielnie lub złożyć się większą grupą:

 1. Wspólny wyjazd – każdy płaci za siebie, a wspólnie składacie się na bilet czy nocleg dla jubilata.
 2. Paintball – wspólne wyjście z kolegami na paintball to świetny prezent na 18 dla chłopaka.
 3. Dzień w parku przygód – wspinanie się po drzewach, przechodzenie nad przepaścią po linię i inne atrakcje czekają na Was w parku przygód.

Jeszcze jedna rada: nie bój się również klasyki i sprawdzonych upominków! Książki czy płyty są uniwersalnymi i ponadczasowymi prezentami, które zawsze miały i nadal mają liczne grono swoich zwolenników.