Jeśli chcesz sprawić przyjemność bliskiej Ci osobie, wiesz, że jej pasją są góry i długie piesze wycieczki, zainwestuj w nietypowy, ale niezwykle przydatny prezent tj. markowe buty trekkingowe, buty do biegania lub inne specjalistyczne obuwie, które sprawdzi się na szutrach lub kamienistej nawierzchni. Przykładem takiego produktu mogą być wysokie jakości buty do biegania z serii Speedcross 3 marki Salomon lub inne specjalistyczne obuwie tej marki.

Prezent dla wielbicieli gór i pieszych wycieczekButy w prezencie najlepiej kupić przez Internet. Dzięki temu nie będziesz mieć większych problemów ze zwrotem w razie ich niedopasowania (zawsze masz na to minimum 14 dni od daty otrzymania przesyłki). Przed wyborem konkretnego produktu warto jednak dokładnie sprawdzić, jaki rozmiar stopy ma osoba, którą zamierzasz obdarować obuwiem Speedcross 3 lub innym markowym obuwiem funkcyjnym. W ten sposób unikniesz kłopotów z wymianą lub koniecznością odesłania niedopasowanego produktu. Poza tym obuwie ze sklepów internetowych jest zwykle sporo tańsze od butów sprzedawanych w sklepach stacjonarnych (mniejsza marża), łatwiej również dotrzeć do konkretnego, poszukiwanego modelu produktu. Kupując przez Internet oszczędzasz zatem czas i pieniądze.

Wspomniane już wcześniej obuwie Salomon z serii Speedcross 3 to idealny prezent dla miłośników biegów przełajowych, a także dla osób, które kochają długie, piesze wycieczki lub uprawiają trekking. Co prawda tego typu buty nie nadają się do wspinaczki wysokogórskiej, ale na klasycznych, niezbyt wymagających szlakach turystycznych radzą sobie wręcz znakomicie. Wielką zaletą obuwia z tej serii jest niezwykle modny, sportowy design, znakomita przyczepność, zwłaszcza na mokrych, śliskich i stromych nawierzchniach, a także wielosezonowość. Są to buty, z których można korzystać wiosną, jesienią i zimą (nie są polecane jako obuwie do biegania latem, choć w ostateczności można z nich korzystać również o tej porze roku). Buty z tej serii dzięki specjalnemu systemowi stabilizacji stawu skokowego w wysokim stopniu chronią przed jego przypadkowym skręceniem i w tym sensie są idealnym obuwiem do biegania po nierównych, pofałdowanych, kamienistych trasach, również w górach.

Szukając modnych butów do biegania na prezent pamiętaj, że obuwie Speedcross 3 marki Salomon nie należy do produktów najtańszych. Jeśli jednak rzeczywiście zależy Ci na obuwiu najlepszej jakości i chcesz sprawić miłą niespodziankę wybranej przez Ciebie osobie, takie buty z pewnością w pozytywny sposób ją zaskoczą. Pamiętaj jedynie o dokładnym sprawdzeniu numeracji, by uniknąć kłopotów z wymianą niedopasowanego obuwia.