Zbliżają się Święta, urodziny, albo imieniny, a ty znów nie wiesz, co kupić swojemu teściowi? Wydaje się, że prezent dla teścia to jeszcze większy problem niż prezent gwiazdkowy dla teściowej. Co kupić dojrzałemu mężczyźnie, by ów prezent przypadł mu do gustu? Jest wiele prezentów odpowiednich bardziej dla kobiet niż dla mężczyzn i odwrotnie. Jednak w tym przypadku musimy wziąć pod uwagę wiek obdarowywanego, no i status (przecież to Twój drugi tato!) Najlepiej dobrać prezent z uwzględnieniem charakteru i zainteresowań teścia.

Prezent dla teścia – inspiracje

Prezent dla teścia – 10 dobrych pomysłówPoniżej kilka pomysłów na prezent, który może być strzałem w dziesiątkę:

  1. Najnowsza płyta ulubionego zespołu– jeśli Twój teść jest melomanem i wiesz mniej więcej, jakiej muzyki słucha, taki prezent będzie dobrym pomysłem. A może słucha muzyki podczas jazdy samochodem? Kup coś, przy czym będzie mu się dobrze prowadzić auto. Jeśli Twój teść jest trochę bardziej „oldschoolowy”, możesz zakupić na prezent muzykę w wersji winylowej. Może to sprawi, że odkurzy stary adapter i przypomni sobie młodzieńcze lata?
  2. Eleganckie lub zabawne spinki do mankietów – to prezent dość uniwersalny, jednak bardzo łatwo można go spersonalizować. Obecnie na rynku sklepy oferują np. spinki z imieniem lub inicjałami, wybranym zdjęciem, grafiką. Można też postawić na klasykę, srebro lub złoto. Wszystko zależy od stylu ubierania się i charakteru teścia.
  3. Gra komputerowa – coraz więcej mężczyzn w średnim wieku uwielbia spędzać swój wolny czas grając na komputerze lub konsoli. Warto wcześniej oczywiście dowiedzieć się, w jakie gry już grał. Teściowa będzie miała spokój – przynajmniej na jakiś czas, kiedy jej mąż zniknie w wirtualnym świecie!
  4. Dobra książka–to prezent, który zawsze się sprawdzi. Dowiedz się, jaką literaturę teść lubi najbardziej. Kryminał lub biografia kogoś sławnego mogą być strzałem w dziesiątkę.
  5. Prezent związany z hobby – może Twój teść ma jakieś konkretne zainteresowania? Jeśli gra w golfa, spraw mu nowe rękawiczki, piłeczki lub dobry kij do golfa. Ćwiczy karate? Może warto sprezentować mu nowe kimono do ćwiczeń. Jeśli jest zapalonym wędkarzem – zaopatrz go w nowe akcesoria do łowienia ryb, zestaw spławików czy nową wędkę.
  6. Dobry alkohol – jeśli Twój teść gustuje w trunkach, kup mu coś ekstra, czego nie pije na co dzień. Może jakiś alkohol niedostępny w kraju, w którym mieszka lub po prostu whisky z górnej półki (do tego możesz dokupić komplet dobrej jakości szklanek do tego trunku).
  7. Karnet na kręgielnię– jeśli Twój teść lubi się ruszać i jest wysportowany (albo właśnie wręcz przeciwnie!) kup mu karnet na kręgle. Może iść tam z kolegami kiedy tylko będzie chciał. Dodatkowo, większość nowoczesnych kręgielni oferuje możliwość zakupienia alkoholu, więc będzie mógł miło spędzić czas ze swoimi znajomymi przy kuflu piwa.
  8. Zestaw cygar – palenie szkodzi zdrowiu, ale jeśli Twój teść i tak zamierza to robić, kup mu cygara jak najlepszej jakości, zapakowane w eleganckie pudełko.
  9. Karafki do nalewek (personalizowane)–coraz więcej osób w obecnych czasach wyrabia swoje własne trunki. W Polsce prym wiodą nalewki, zarówno te wytrawne, jak i słodkie. Wielu teściów lubi raczyć swoimi wyrobami przybyłych gości. Jeśli to dotyczy również Twojego teścia, świetnie jako prezent gwiazdkowy sprawdzą się karafki o unikalnych kształtach (na rynku dostępne są naprawdę różnorodne wzory) z personalizowanymi naklejkami lub karteczkami, na których Twój teść będzie mógł oznaczyć konkretną nalewkę.
  10. 10. Wyciskarka wolnoobrotowa do soków – może Twój teść marzy o tym, żeby zrzucić brzuszek (albo marzy o tym jego żona)? Soki wyciskane z owoców i warzyw pomogą uporać się z dodatkowymi kilogramami.